google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Axis wprowadza na rynek nową serię kamer do monitoringu dużych przestrzeni

  Firma Axis wprowadziła na rynek nową generację kamer zmiennopozycyjnych z serii AXIS Q86 i AXIS Q87 dających operatorom szybsze i bardziej precyzyjne możliwości obrotu i pochylenia urządzeń w celu monitorowania dużych obszarów czy ochrony perymetrycznej w czasie rzeczywistym.

  Axis wprowadza na rynek nową serię kamer do monitoringu dużych przestrzeniKamery błyskawicznie reagują na wykryte alarmy i zagrożenia. Dzięki rozszerzonym funkcjom umożliwiają obserwację rozległych przestrzeni za pomocą mniejszej liczby urządzeń i umożliwiają stały dozór w zakresie 360 stopni bez zniekształceń obrazu przy aż 135-stopniowym polu widzenia w pionie.

  Zaprezentowane przez Axis Communications, lidera rynku sieciowych systemów dozoru, urządzenia, to odpowiedź na płynące z rynku sygnały o potrzebie wprowadzenia nowych dwuprzetwornikowych zmiennopozycyjnych kamer termowizyjnych.

  „W wielkim skrócie potrzeby wielu z naszych klientów można sprowadzić do jednego: konieczności szybkiego identyfikowania i reagowania na incydenty wzdłuż wyznaczonych perymetrów w obrębie określonego obszaru. Nasze nowe kamery to odpowiedź na to zapotrzebowanie" komentuje Michael Chen, Global Product Manager w firmie Axis Communications. "Obszary, które wymagają monitorowania, są często bardzo rozległe - wiele tysięcy hektarów, z granicami o długości setek kilometrów. Dokładny dozór za pomocą statycznych urządzeń może być niewykonalny. Funkcje obrotu i pochylenia są tu niezbędne, a nasza nowa gama kamer gwarantuje niespotykaną wcześniej wydajność i oferuje operatorom zupełnie nowe możliwości".

  Funkcje nowych kamer:

  • Duża prędkość obrotu i brak drgań podczas ciągłego ruchu.
  • Wbudowana elektroniczna stabilizacja obrazu (EIS), zapobiegająca wibracjom wynikającym z niestabilnej powierzchni montażowej lub umiejscowienia w miejscu wrażliwym  na wiatr.
  • Gniazdo SFP ułatwiające zarządzanie kablami oraz szybkie i skuteczne instalowanie podłączeń światłowodowych nawet na dużych odległościach.
  • Wyjątkowe możliwości ustawienia nawet przy dużym wietrze i dużym wahaniu temperatur otoczenia.
  • Elastyczne opcje montażu bezpośrednio na słupach lub na ścianach czy masztach.

  Wśród nowych kamer znalazły się wizyjne kamery PTZ, termowizyjne kamery PT, a także dwuprzetwornikowe kamery PTZ, które zapewnią zarówno obraz normalny, jak i termiczny:

  Termowizyjne zmiennopozycyjne kamery PT oferują doskonałe kontrasty termiczne i zakres widzenia 10°, co wraz z zaawansowanymi funkcjami analitycznymi umożliwia wykrywanie zagrożeń nawet z dużej odległości i natychmiastowe powiadomienie operatora.

  Kamera sieciowa AXIS Q8685-E/-LE PTZ

  Kamery wizyjne PTZ oferują wysoką jakość obrazu dzięki rozdzielczości HDTV 1080p, 30-krotnemu zoomowi optycznemu z uwzględnieniem ostrości oraz dużej czułości na światło. W połączeniu z technologią Axis Forensic WDR (ang. Wide Dynamic Range), która została stworzona z myślą o optymalizacji rejestrowanego obrazu w słabych warunkach oświetleniowych, zapewniają najwyższą jakość i użyteczność obrazu nawet w trudnych warunkach oświetleniowych.

  Kamery sieciowe AXIS Q8741-E i AXIS Q8742-E Bispectral PTZ

  Dwuprzetwornikowe kamery PTZ zapewniają połączenie dwóch strumieni wideo na żywo: z przetwornika termicznego - wykorzystywanego do wykrywania i weryfikacji, a także tradycyjnego obrazu w wysokiej rozdzielczości - do identyfikacji kolorów i szczegółów. Kamery posiadają 30-krotny zoom, wysoką czułość na światło oraz wykorzystują technologię Forensic WDR.

  Dodatkowo kamery AXIS Q8741-LE, AXIS Q8742-LE i AXIS Q8685-LE posiadają funkcję pracy w podczerwieni (nawet na dużych dystansach) zapewniającą lepszy obraz podczas pracy w nocy. Urządzenia są przystosowane do pracy w miejscach, w których istnieje duże ryzyko zabrudzenia pyłem, solą, piaskiem czy sadzą ze spalin, takich jak np.  ruchliwe skrzyżowania, lotniska czy porty, dzięki możliwości zdalnej konserwacji za pomocą wbudowanych wycieraczek i myjek.

  Kamery będą dostępne poprzez sieć dystrybucyjną Axis w drugim i trzecim kwartale 2017 r. w sugerowanych cenach detalicznych:

  • AXIS Q8641-E i AXIS Q8642-E – od 5,799  do 9,499 USD;
  • AXIS Q8685-E i Q8685-LE – od 3,599 do 5,199 USD;
  • Urządzenia z serii AXIS Q87 – od 9,999 do 14,599 USD.
  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.