google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 25.05.2018
  1 USD
  3.6686
  0.0096
  1 EUR
  4.3022
  0.0069
  1 CHF
  3.6956
  0.0066
  1 GBP
  4.9061
  0.0005
  1 RUB
  0.0596
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wypowiedź eksperta w zakresie bezpieczeństwa, porządku publicznego i systemów zabezpieczeń Axis Communications

  Logo Axis Communications

  Wydarzenia takie jak ostania wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Warszawie czy szczyt G20 w Hamburgu to ogromne wyzwania dla służb odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa. Każdorazowo to gigantyczne przedsięwzięcie, które poprzedzają tygodnie, a nawet miesiące, ciężkiej pracy i planowania. Odpowiednie służby muszą nie tylko zidentyfikować potencjalne zagrożenia, ale też zneutralizować je na długo przed samą godziną zero. 

  Jakub Kozak Ekspert w zakresie bezpieczeństwa, porządku publicznego i systemów zabezpieczeń Axis Communications
  Jakub Kozak
  Ekspert w zakresie bezpieczeństwa, porządku publicznego  i systemów zabezpieczeń
  Axis Communications

  W swych działaniach korzystają z różnych technik operacyjnych, w tym z wszelkich dostępnych w danej sytuacji technologii. Wsparciem służą im między innymi kamery monitoringu miejskiego, a także te zainstalowane w instytucjach czy firmach, które na czas wydarzenia są często „użyczane” służbom. Mogą one nie tylko pomóc dostrzec operatorom niepokojące zachowania czy zagrożenia, ale także, jeśli  posiadają odpowiednie funkcjonalności, np. alarmowanie o pozostawionych przedmiotach czy o naruszeniu zamkniętej strefy, mogą same aktywować alarm i zasygnalizować niebezpieczeństwo. Dzisiejsza technika i rozwiązania wykorzystywane w sieciowym dozorze wizyjnym dają służbom nowe możliwości w przeciwdziałaniu różnym zagrożeniom – choć należy pamiętać, że ostateczna decyzja o podniesieniu alarmu lub interwencji zawsze należy do wyszkolonych agentów ochrony.

  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.