google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 19.10.2018
  1 USD
  3.7601
  0.0299
  1 EUR
  4.3049
  0.0083
  1 CHF
  3.7746
  0.0203
  1 GBP
  4.9014
  0.0108
  1 RUB
  0.0572
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Pierwszy na rynku zintegrowany system zdalnej kontroli dostępu w urządzeniach Axis

  Logo Axis CommunicationsAxis Communications, lider rynku sieciowych systemów dozoru, rozpoczyna integrację sieciowych kontrolerów dostępu AXIS A1001 i oprogramowania AXIS Entry Manager z systemem do mobilnego dostępu HID Global. Nowe urządzenia to odpowiedź na coraz wyraźniejszy trend integracji rozwiązań mobilnych w branży security oraz rosnące zapotrzebowanie nadania wybranym urządzeniom mobilnym uprawnień gwarantujących dostęp do chronionych stref. Premiera nowych rozwiązań miała miejsce podczas IFSEC International 2017, które odbyło się w dniach 20-22. czerwca w Londynie.

  Rosnąca popularność i funkcjonalność urządzeń mobilnych sprawia, że są one dziś wykorzystywane praktycznie w każdym aspekcie życia – od płatności zbliżeniowych po monitorowanie stanu naszego zdrowia. Dzięki integracji rozwiązań HID Global Mobile Access z oprogramowaniem i kontrolerami dostępu Axis powstał system, który łączy komfort użytkowania z najwyższym poziomem bezpieczeństwa wymaganym przez firmy i ich pracowników.

  Pierwszy na rynku zintegrowany system zdalnej kontroli dostępu w urządzeniach Axis „Axis i HID to dwie globalne, doskonale znane marki. Nasza współpraca pozwoliła na stworzenie otwartych rozwiązań, opartych na stosie protokołów TCP/IP, pozwalających na bezpieczny dostęp do chronionych obszarów, wykorzystując tak popularne urządzenia jak smartfony. Mobilne rozwiązania uwierzytelniające wreszcie zyskują odpowiednie zaufanie rynku, a wygoda towarzysząca ich używaniu jest nie do przecenienia, zwłaszcza w bardzo dynamiczniej branży zabezpieczeń. To skuteczne, bezpieczne i proste rozwiązanie – łatwe zarówno w montażu, jak i późniejszym użytkowaniu” - mówi Jan T. Grusznic, Sales Engineer w Axis Communications.

  Oferta dostępu mobilnego od HID i Axis jest pierwszym tego typu rozwiązaniem opartym na protokole IP. Obejmuje wszystko, co potrzebne, aby małe i średnie przedsiębiorstwa mogły wdrożyć skuteczną mobilną kontrolę dostępu, w tym:

  Ze strony Axis:

  • Sieciowy kontroler dostępu AXIS A1001 - umożliwiający zarządzanie tym, kto i kiedy może wejść do wyznaczonych obszarów.
  • AXIS Entry Manager – zintegrowane z HID Mobile Access® Portal oprogramowanie do zarządzania systemem.

  Ze strony HID Global:

  • Czytniki kart iCLASS SE® z modułami Bluetooth Low Energy.
  • Dostęp do HID Mobile Access® Portal.
  • Aplikację HID Mobile Access® - dostępną na urządzenia z systemem Android i iOs.

  Nowe rozwiązanie pozwala na przechowywanie kart wirtualnych na smartfonach i wykorzystanie ich do otwierania drzwi i zamków bez potrzeby używania tradycyjnych kart dostępu. Sprawia, że sposób zarządzania poświadczeniami mobilnymi jest prostszy i bardziej wydajny, a także zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa i ochrony prywatności. Integracja rozwiązań obejmuje oprogramowanie AXIS Entry Manager przeznaczone do zarządzania wszystkimi podłączonymi sieciowymi kontrolerami dostępu AXIS A1001, a także dostęp do opartego na chmurze portalu HID służącego do zarządzania użytkownikami i mobilnymi tożsamościami. Do integracji bardziej zaawansowanych funkcji może być również wykorzystywane oprogramowanie firm trzecich.

  Nowe rozwiązania dostępne są przez sieć dystrybucyjną Axis i HID. Premiera urządzeń nastąpiła podczas IFSEC International 2017.

  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.