google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 12.12.2018
  1 USD
  3.7934
  0.0171
  1 EUR
  4.2993
  0.0011
  1 CHF
  3.8191
  -0.0075
  1 GBP
  4.7556
  -0.0091
  1 RUB
  0.0571
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Technologia dla wygody

  Ostatnie lata przyniosły znaczny wzrost liczby pojawiających się na rynku rozwiązań w dziedzinie automatyzacji budynków mieszkalnych. Rozwiązania te sprawiają, że to co jeszcze do niedawna wydawało się futurystyczną wizją rodem z filmów science-fiction zaczęło powoli wchodzić do codziennego użytku i z powodzeniem służyć automatyzacji gospodarstw domowych.

  Do niedawna abstrakcją wydawało się całkowite wyeliminowanie czynnika ludzkiego z niektórych procesów zachodzących przy zarządzaniu nieruchomościami, takich jak odczyt liczników różnego rodzaju mediów, rozliczanie rachunków za wodę, gaz, energię elektryczną, wykrywanie nieszczelności w działającej sieci wod-kan i wiele innych. Inkasenci pojawiający się cyklicznie aby odczytać stan licznika oraz odczytywanie liczników manualnie przez lokatorów  powoli odchodzą w przeszłość.

  Dzięki rozwojowi technologii komórkowej, Internetu oraz systemów GPRS możliwe stało się znaczne uproszczenie i przyspieszenie tych żmudnych dotąd czynności. Do lamusa powoli odchodzą również rachunki wystawiane w oparciu o przybliżone, oszacowane wartości zużycia mediów – lokatorzy coraz częściej chcą płacić za dokładnie tyle wody ile zużyli w danym czasie i skończyć z nadpłatami, które są ich zmorą. Na szczęście na rynku pojawiają się kompleksowe rozwiązanie pomagające skutecznie wspomóc wymienione procesy i ułatwić życie zarówno zarządcom nieruchomości jak i ich mieszkańcom.

  Na czym polega działanie takich rozwiązań?

  Wbrew obiegowym opiniom zautomatyzowanie procesu odczytu liczników i rozliczania mediów niekoniecznie musi się wiązać z wymianą liczników ani ze znaczną ingerencją w infrastrukturę sieci wodno-kanalizacyjnych, energetycznych lub gazowych. Większość z oferowanych na rynku liczników może bowiem zostać w łatwy sposób dostosowana bez konieczności wymiany, co czyni cały proces dużo mniej kosztownym i łatwiejszym we wdrożeniu niż może się wydawać. Dodatkowym czynnikiem wpływającym na obniżenie kosztów instalacji jest całkowita bezprzewodowość.

  Główna zasada działania systemu opiera się na przesyłaniu danych drogą radiową do kolektora danych umieszczonego na klatce schodowej a z niego poprzez Internet bądź sieć komórkową do zarządcy nieruchomości. Ci spośród zarządców, którzy cenią sobie tradycję i nie chcą rezygnować z zatrudniania inkasentów, mogą wybrać rozwiązanie pozwalające na częściową automatyzacje procesu, wspomagającą pracę inkasentów. Taka wersja systemu polega na zaopatrzeniu inkasenta w czytnik zbierający dane z licznika również droga radiową – osoba ta nie musi już wchodzić na teren nieruchomości, co znacznie przyspiesza i uprzyjemnia jej pracę.

  Jak wybrać dostawcę usług?

  Na polskim rynku pojawia się coraz więcej firm oferujących tego typu systemy, jednakże wybierając taki system nie należy podejmować decyzji pochopnie – warto sprawdzić jakiej jakości jest sprzęt oferowany przez daną  firmę, wiele firm bowiem wciąż opiera działanie swoich systemów na sprzęcie starej generacji, dość niewygodnym w obsłudze.

  Rozwiązania wrocławskiej firmy Rhino to połączenie nowoczesnej technologii z wygoda dla użytkownika – oprócz szybkości i niezawodności w działaniu charakteryzują się przyjaznym dla użytkownika designem – czytniki danych są lekkie i proste w obsłudze, dołączone do systemów oprogramowanie przejrzyste, praktyczne  i działające w każdym środowisku. Na stronie internetowej firmy http://www.rhinohome.com/ znajduje się szczegółowy opis różnych typów rozwiązań systemowych oferowanych przez Rhino, warto się z nimi zapoznać, aby wybrać system nowoczesny, łatwy w obsłudze i wygodny dla użytkownika.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.