google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 20.07.2018
  1 USD
  3.7170
  0.0007
  1 EUR
  4.3275
  0.012
  1 CHF
  3.7199
  0.0078
  1 GBP
  4.8376
  0.0028
  1 RUB
  0.0586
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Twój garaż kusi złodzieja. Nie daj się okraść!

  Wiosna to czas, w którym obserwujemy budzącą się do życia przyrodę i cieszymy słońcem. Do codziennego użytku wracają rowery, kosiarki i sprzęty ogrodowe, które podczas zimy stoją nieużywane w naszych garażach. Jest to również czas, kiedy miejsca te często padają łupem złodziei. Radzimy jak je zabezpieczyć i nie dopuścić do włamania.

  Garaż to miejsce, w którym na co dzień przechowujemy nie tylko samochód, ale i rzeczy, na które brak miejsca w domu lub ich przechowywanie w mieszkaniu jest niepraktyczne. Tyczy się to rowerów, sprzętów ogrodowych i akcesoriów o przeznaczeniu sezonowym. Wszytko to czyni z garażu miejsce szczególnie interesujące z punktu widzenia złodzieja.

  Mój dom, moja twierdza

  Jak podają badania Policji z 2016 roku, niemal 35% Polaków obawia się włamań do mieszkań, domów i garaży. Złodzieje szczególnie lubią te ostatnie, bo właśnie z nich w prosty sposób mogą przedostać się do mieszkań. Aby nasz garaż mógł oprzeć się złodziejom, konieczne jest jego odpowiednie zabezpieczenie. Cennych porad udziela Piotr Palewicz - ekspert marki Yale, lidera branży zabezpieczeń domowych.

  Dobre zamknięcie to podstawa

  Twój garaż kusi złodzieja. Nie daj się okraść!
  fot. materiały prasowe Yale

  Poziom bezpieczeństwa naszego dorobku w dużej mierze zależy od nas samych. Niestety włamania i kradzieże bardzo często są wynikiem nieprawidłowego zabezpieczenia i naszej nieuważności. Na ochronie domu nie ma co oszczędzać, a dobre produkty można kupić już za kilkadziesiąt złotych. W kwestii bezpieczeństwa jednym z najbardziej solidnych produktów są kłódki. To nimi zabezpieczamy drzwi do pomieszczeń, do których osoby trzecie nie powinny mieć dostępu. - Wybierajmy takie, które przystosowane są do zastosowań zewnętrznych, o pogrubionym korpusie i wzmocnionym pałąku. Materiały te zapewniają skuteczną ochronę przed wierceniem czy piłowaniem. Równie polecane są kłódki odporne na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki zastosowaniu powłoki z tworzywa sztucznego, która chroni korpus, pałąk i otwór klucza, ryzyko rdzewienia, wnikania kurzu i korozji jest ograniczone do minimum. Dla zwiększenia bezpieczeństwa stosuje się w nich podwójne zamknięcie - mówi Piotr Palewicz. Cena takich kłódek to wydatek około 50 zł.

  Złodziej na widoku

  Twój garaż kusi złodzieja. Nie daj się okraść!
  fot. Yale system alarmowy

  Kamery w gospodarstwach domowych sprawiają, że czujemy się bezpieczniej. Ich montaż zwiększa zatem nasz komfort, a to jest wartością trudną do przecenienia. Wybierajmy kamery, które posiadają sygnał wifi, dzięki któremu możemy widzieć wnętrze pomieszczenia na ekranie smartfona w czasie rzeczywistym. Dzięki funkcji IP możliwe jest rejestrowanie obrazu na karcie pamięci instalowanej w urządzeniu. Jeżeli dojdzie już do włamania, dysponować będziemy materiałem dowodowym dla policji, która dzięki niemu łatwiej i szybciej ujmie sprawcę. Już sam fakt posiadania kamery może skutecznie zniechęcić włamywacza z próby wtargnięcia do naszego domu. Koszt takiego zabezpieczenia rozpoczyna się już od 500 zł, ale jego cena może dojść nawet do 2000 zł, w zależności na jak rozbudowany system się zdecydujemy.

  Dźwięk zagrożenia

  Twój garaż kusi złodzieja. Nie daj się okraść!
  fot. Yale system alarmowy

  Podstawowym i dość typowym zabezpieczeniem naszych czasów są systemy alarmowe zarządzane zdalnie za pomocą smartfona. To urządzenia alarmowe, które wyposażone są w czujniki otwarcia drzwi i okien, kamerę rejestrującą zdjęcia i filmy, czujnik ruchu, podświetlenie w podczerwieni, czujnik dymu, czujnik wilgoci, syrenę alarmową i moduł komunikacyjny. Ich podstawową funkcją jest wykrywanie ruchu i informowanie właściciela o zdarzeniu mającym miejsce na posesji poprzez aplikację na smartfona. Montaż alarmu w garażu jest bardzo prosty i może być wykonany samodzielnie, a doskonale zwiększa bezpieczeństwo przechowywanych w nim rzeczy. Już sama syrena ma działanie prewencyjne. Umieszczona na zewnątrz budynku zwraca uwagę i sprawia, że wielu przestępców rezygnuje z próby włamania – mówi Piotr Palewicz, ekspert marki Yale.

  Pamiętajmy o podstawach

  Pamiętajmy, że przed kradzieżą ustrzec nas mogą także najprostsze środki ostrożności. Zamykajmy altankę i wejście do ogrodu na klucz. Tabliczka na bramie informująca o znajdującym się na posesji groźnym psie zniechęci złodzieja przed próbą włamania. Doceniając możliwości nowoczesnych rozwiązań pamiętajmy również o utrzymaniu  dobrych stosunków z sąsiadami, którzy w razie wystąpienia sytuacji zagrożenia będą w stanie odpowiednio zareagować. Wszystkie te działania mimo, iż nie dadzą nam gwarancji bezpieczeństwa, skutecznie utrudnią złodziejowi jego pracę. 

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.