google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 25.09.2018
  1 USD
  3.6511
  -0.0109
  1 EUR
  4.2939
  -0.0153
  1 CHF
  3.7773
  -0.0404
  1 GBP
  4.7987
  -0.0053
  1 RUB
  0.0555
  0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Inteligentna kuchnia? Stwórz ją w 4 krokach

  Steruj sprzętem AGD z poziomu smartfona, zapomnij o poruszaniu się w nocy po omacku i kontroluj stan zużywanej energii - domowa automatyka wkracza do kuchni.

  Wygoda, jaką zapewnia kontrolowanie z poziomu smartfona tego, co się dzieje w mieszkaniu sprawia, że rozwiązania smart home stają się coraz bardziej powszechne. Inteligentna staje się również kuchnia.

  Stwórz ją w 4 krokach

  Krok 1: Zabezpieczenie przed pożarem

  Rozwiązania z segmentu Internetu Rzeczy z jednej strony zapewniają wygodę, z drugiej bezpieczeństwo. Gotowanie to z kolei ryzyko pożaru. Niezgaszony palnik, świeczka, podgrzewacz, zapomniany odgrzewany obiad. Przyczyn może być wiele, ale w ochronie przed nieszczęściem można wspomóc się technologią. W przypadku systemów smart home bezpieczeństwo przeciwpożarowe zwiększają inteligentne czujniki dymu. - Umieszczony na suficie lub ścianie detektor wykrywa zbyt wysoką temperaturę, a nawet pożar, który rozprzestrzenia się bez dymu.– mówi Mikołaj Pertek, ekspert rynku deweloperskiego w Fibaro. Ponadto pracujące w technologii Z-Wave urządzenie w momencie wykrycia pożaru wysyła powiadomienie na telefon domownika.

  Krok 2: Zalanie? Tu to nie grozi

  Problem ze zmywarką czy awaria wodociągowa w kuchni może poważnie odbić się na naszych finansach. By zminimalizować ryzyko, warto rozważyć instalację czujnika zalania, który zintegrowany z systemem inteligentnego domu o każdym wykrytym przecieku poinformuje natychmiast, wysyłając informację na telefon. Kompaktowych rozmiarów urządzenie można z łatwością umieścić nawet w trudno dostępnym miejscu i w dowolnej pozycji. Dodatkowo, dzięki wyposażeniu w czujnik temperatury, pozwala zadbać o odpowiedni komfort pracy w kuchni. Urządzenie sprawdza się jako kontroler ogrzewania podłogowego – przekazuje informacje o temperaturze bezpośrednio do systemu sterowania, który dostosowuje ją do oczekiwań domownika.

  Krok 3: Urządzenia pod kontrolą

  W inteligentnej kuchni znakomicie sprawdza się także czujnik ruchu – niewielkie urządzenie trudno zauważyć, ale wygodę, którą zapewnia, odczuwa się na każdym kroku. – Czujnik połączony z modułami sterującymi oświetleniem automatycznie włączy światło na przykład w momencie, gdy w nocy wejdziemy do kuchni, by napić się wody – mówi Mikołaj Pertek. Co istotne, urządzenia w kuchni nie muszą być smart, by korzystać z inteligentnych technologii. Wykorzystanie modułów pozwala lepiej kontrolować działanie domowych sprzętów – poziom zużywanej przez nie energii czy też sam ich stan działania. – Gdy zepsuje się lodówka, współpracujący z centralą sterującą moduł wyłącza ją, a o całym zdarzeniu infomuje za pomocą wiadomości na smartfona. Dzięki temu można odpowiednio zareagować, by przechowywane jedzenie się nie popsuło – dodaje Mikołaj Pertek.

  Stwórz ją w 4 krokach

  Krok 4: Kuchnia pamięta za nas

  Wyciąg nie daje sobie rady z pozbyciem się zapachów z gotowania? W rezerwie zawsze mamy możliwość uchylenia okna – gorzej, gdy o otwartym oknie zupełnie zapomnimy. Wychładzające się pomieszczenie naraża nas na dodatkowe koszty związane z ogrzewaniem, a także zwiększa ryzyko włamania. Z pomocą przychodzi tu czujnik otwarcia i zamknięcia drzwi i okien, który o wybranych przez nas godzinach (np. przed położeniem się spać) przypomni o konieczności ich zamknięcia. Ponadto z poziomu smartfona możemy sprawdzić, czy okna są zamknięte, gdy na przykład zapowiada się na deszcz. To nie wszystko – kuchnia może pamiętać za nas o… podlewaniu świeżych ziół. Umożliwia to wykorzystanie kontrolera RGWB oraz podłączonego do niego czujnika temperatury i wilgotności gleby. Kuchenna mini-szklarnia sama „upomni się” o wodę, gdy będą tego wymagały panujące w niej warunki. 

  Źródło:
  Fibar Group sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Fibar Group sp. z o.o.

  Firma Fibar Group Sp. z o.o. zajmuje się produkcją oraz sprzedażą hurtową elementów systemu Fibaro. W sprawach dotyczących sprzedaży detalicznej, wycen itp. prosimy kontaktować się z najbliższym Salonem bądź Punktem Dystrybucyjnym.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.