google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 21.09.2018
  1 USD
  3.6402
  -0.03
  1 EUR
  4.2929
  0.0017
  1 CHF
  3.8095
  0.011
  1 GBP
  4.8116
  -0.0296
  1 RUB
  0.0550
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bezpieczna kolekcja

  Każdy z nas w swoim życiu coś zbierał. Nasze kolekcje i przeróżne zbiory: znaczków, starodruków, obrazów, zegarków lub komiksów, mają dla nas wartość nie tylko materialną, ale przede wszystkim emocjonalną. To w końcu wspomnienia i setki godzin spędzonych na pielęgnacji swojej pasji. Utrata kolekcji mogłaby być dla nas nie do zniesienia, dlatego warto zawczasu zadbać o jej odpowiednie zabezpieczenie.

  Zbierać można naprawdę różne rzeczy: dzieła sztuki, monety, medale i wojskowe naszywki, pocztówki, a także biżuterię lub broń. Należy zadbać o odpowiednie przechowywanie naszej kolekcji, tak aby cieszyć się nią przez długie lata. Można trzymać ją w pudełkach lub szufladach, albo na widoku w przeszklonych gablotach. Wygodnym rozwiązaniem będzie też sejf, a w przypadku naprawdę dużych zbiorów,  szafa metalowa.

  Sejf może kojarzyć się z zabezpieczeniem przed złodziejami i kradzieżą, ale tak naprawdę chroni on zbiory również w innych aspektach. W przypadku gromadzonej przez lata kolekcji, niepowołanymi osobami mogą być także domownicy. Wyobraźmy sobie sytuację, gdy nasze pociechy zaczynają bawić się w pocztę, wykorzystując do tego cenne zbiory znaczków, albo układają obrazki z zebranych etykiet pudełek od zapałek. Żeby uniknąć takich sytuacji, lepiej schować kolekcję do sejfu, gdzie będą w pełni bezpieczne – wyjaśnia Artur Apolinarski, Dyrektor Fabryki Konsmetal. Sejf to także możliwość uporządkowania kolekcji i wygodnego jej przechowania w jednym miejscu – dodaje.  

  Sejf należy przede wszystkim dostosować do wymagań kolekcji. Jego rozmiary trzeba dopasować do wielkości zbiorów, mając na uwadze, że z biegiem lat będą się one zapewne powiększać, ale także do wymiarów poszczególnych przedmiotów. Dokładne przyjrzenie się kolekcji pozwoli ocenić, czy potrzebujemy większej liczby półek, jak wysokie powinny być, aby zmieścić np. klasery albo czy przydadzą się osobno zamykane skrytki. Kolejna decyzja dotyczyć będzie umiejscowienia sejfu. Można wybrać model ścienny, do zabudowy w meblach lub wolnostojący.

  Jeśli kolekcja ma dużą wartość materialną, warto pomyśleć o jej ubezpieczeniu i zainstalowaniu w domu systemu alarmowego, do którego można też podłączyć sejf.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.