google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 23.08.2019
  1 USD
  3.9371
  0.0034
  1 EUR
  4.3572
  -0.0088
  1 CHF
  3.9876
  -0.0174
  1 GBP
  4.8050
  0.0266
  1 RUB
  0.0600
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Kamery Bosch ze zintegrowaną funkcją analizy wideo w standardzie

  • Zintegrowana funkcja analizy obrazu w kamerach sieciowych bez kosztów dodatkowych i opłat licencyjnych
  • Szybsze i trafniejsze podejmowanie decyzji o koniecznych działaniach
  • Wysoka dokładność i odporność także w ekstremalnych warunkach dzięki funkcji inteligentnej analizy wideo

  Rosnące zapotrzebowanie na wysokiej jakości materiały wideo rejestrowane przez kamery w trybie całodobowym przyczynia się do powstawania pokaźnych ilości danych, które wymagają dużej przepustowości pasma oraz znacznej ilości miejsca na nośnikach danych.

  Kamery Bosch ze zintegrowaną funkcją analizy wideo w standardzie

  Przeglądanie i interpretacja tak dużych ilości materiału są bardzo czasochłonne. Dlatego w swoich kamerach Bosch zaoferuje w standardzie zintegrowaną funkcję analizy obrazu. W funkcję tę zostaną wyposażone wszystkie kamery sieciowe Bosch. Dzięki temu możliwe będzie szybkie i łatwe przeszukiwanie dużych ilości materiału pod kątem informacji istotnych dla bezpieczeństwa.

  Od października 2016 zintegrowana funkcja analizy wideo będzie dostępna w standardowym wyposażeniu kamer

  W ciągu najbliższych 12 miesięcy Bosch wyposaży w funkcję analizy wideo cały asortyment kamer sieciowych począwszy od serii IP 4000. Jako pierwsza w funkcję tę zostanie wyposażona rodzina produktów Starlight. Kamery Starlight zostaną standardowo wyposażone w system Essential Video Analytics obejmujący 15 różnych funkcji analitycznych. Na początek system zostanie udostępniony w kamerach sieciowych stałopozycyjnych DINION IP starlight 6000 oraz w kamerach sieciowych kopułkowych FLEXIDOME IP starlight 6000. Kamery serii IP 7000 oraz IP 8000 starlight zostaną wyposażone w zaawansowany system IVA (Intelligent Video Analytics), który oferuje do 17 różnych funkcji analitycznych.

  Porządkowanie danych wideo

  Dzięki zintegrowanej funkcji analizy wideo oraz metadanym materiały są porządkowane już w momencie rejestrowania. Porządkowanie to odbywa się indywidualnie dla każdej kamery, niezależnie od pozostałych kamer. Zdecentralizowany system rejestracji danych sprawia, że cały system jest odporniejszy na awarie, ponieważ kamery nie są zależne od centralnego serwera. Awaria którejkolwiek z kamer nie zakłóca działania pozostałych elementów systemu. Dzięki zintegrowanej funkcji analizy wideo każda kamera w obrębie sieci może interpretować zarejestrowane dane wideo, a w razie zagrożenia powiadomić personel w czasie rzeczywistym na podstawie wcześniej zdefiniowanych reguł alarmowych.

  Szybsze, łatwiejsze i skuteczniejsze działanie

  Zintegrowana funkcja analizy wideo umożliwia szybkie przeszukiwanie dużych ilości zarejestrowanego materiału pod kątem krytycznych informacji. Ponieważ transmitowane są tylko obrazy zawierające ważne informacje, maleje obciążenie sieci oraz nośników danych. Transmitowane dane mogą zawierać wszystkie dane wideo lub tylko metadane, w zależności od potrzeb użytkownika. Użytkownicy otrzymują informacje tylko wtedy, gdy jest to konieczne, mają także dostęp do ważnych statystyk. Dodatkową zaletą jest mniejsze ryzyko błędów związane ze stałym nadzorem kamer przez personel ochrony.

  Wysoka niezawodność

  Wszystkie algorytmy analityczne zostały stworzone we współpracy z działem Bosch Automotive, aby zapewnić najwyższą niezawodność i wytrzymałość w zastosowaniach związanych z motoryzacją, takich jak autonomiczna jazda czy sieciowe systemy dozoru wizyjnego.

  Essential Video Analytics

  System Essential Video Analytics to idealne rozwiązanie dla małych i średnich firm, większych sklepów detalicznych, budynków wykorzystywanych w celach komercyjnych oraz magazynów. System oferuje 15 algorytmów analitycznych: od analizy ruchu aż do analiz przydatnych w działalności biznesowej. Każda z kamer charakteryzuje się wszechstronnością. Zakres zastosowań obejmuje m.in. monitorowanie meldunków o próbach włamania, identyfikację pozostawionych przedmiotów, a także zliczanie klientów odwiedzających sklep.

  Intelligent Video Analytics

  System Intelligent Video Analytics obejmuje jeszcze szerszy zakres funkcji i oferuje najwyższą dokładność w zastosowaniach o znaczeniu krytycznym, takich jak ochrona zewnętrznych granic portów lotniczych oraz infrastruktury o znaczeniu krytycznym, śledzenie jednostek pływających czy monitoring ruchu drogowego. System Intelligent Video Analytics oferuje 17 algorytmów analitycznych i posiada funkcję rozróżniania rzeczywistych zdarzeń zagrażających bezpieczeństwu od znanych czynników wzbudzających fałszywe alarmy. Fałszywe alarmy są wzbudzane przede wszystkim w trudnych warunkach otoczenia, np. przy opadach śniegu, deszczu, silnym wietrze, odbiciach światła w lustrze wody lub przy znacznych odległościach, kiedy interpretacja obrazu jest znacznie utrudniona. Pozwala to zminimalizować koszty fałszywych alarmów oraz skoncentrować się na istotnych zagrożeniach.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Naszym celem jest ochrona życia, budynków, mienia. Nasza oferta produktowa obejmuje systemy dozoru wizyjnego, sygnalizacji włamania i napadu, sygnalizacji pożarów i ewakuacji głosowej, a także rozwiązania do kontroli dostępu i zarządzania.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.