google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 14.08.2018
  1 USD
  3.7768
  -0.0094
  1 EUR
  4.3001
  -0.0093
  1 CHF
  3.8027
  -0.0027
  1 GBP
  4.8232
  -0.0066
  1 RUB
  0.0565
  0.0007
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak zabezpieczyć dom przed złodziejami?

  Okresem, gdy najczęściej dochodzi do włamań są wakacje. A więc moment, gdy decydujemy się na urlop, a fakt pustego mieszkania jest zauważalny. Jak zatem poprawnie zabezpieczyć dom, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji.

  Jak zabezpieczyć dom przed złodziejami?Pomimo, że policyjne statystki przemawiają za wzrostem bezpieczeństwa, to wielu właścicieli domów woli dmuchać na zimne. Znacznie częściej wybierane są zatem produkty stolarki budowlanej z oznaczeniem "antywłamaniowe". Fakt ten w ogóle nie dziwi, gdyż zdecydowana większość włamań ma miejsce właśnie przez okna, rzadziej przez drzwi czy bramy garażowe. Warto zatem prześledzić to jak działają złodzieje, aby zabezpieczyć się przed ich "działalnością".

  Nikogo nie ma w domu

  Aby dokonać włamania trzeba przekonać się, że właścicieli nie ma w domu. W tym celu złodziej może obserwować dom na kilka sposobów. Może też wykonać połączenie telefoniczne na numer stacjonarny lub zadzwonić domofonem (o ile jest zamontowany). W przypadku domofonów i telefonów stacjonarnych można zastosować integrację z programem Skype. W ten sposób z dowolnego miejsca na ziemi, będziemy mogli odebrać połączenie, a tym samym zaznaczyć swoją obecność. Już sam ten fakt wystarczy, aby zniechęcić złodzieja do dalszej akcji.

  Zabezpieczenie drzwi i okien

  W tym wypadku można zakupić specjalną stolarkę otworową, ze specjalnymi zabezpieczeniami antywłamaniowymi. Odpowiednia konstrukcja ma zapewnić, że drzwi i okna nie zostaną wyważone, a dzięki dodatkowemu wzmocnieniu szyba w oknie nie zostanie wybita. Niestety wybór specjalnej stolarki wiąże się też ze znacznie wyższymi kosztami ich zakupu, w zależności od producenta koszt całości może być aż o 30% wyższy. Istnieją inne, tańsze i skuteczniejsze rozwiązania.

  Alarm najskuteczniejszym rozwiązaniem?

  Najlepszym rozwiązaniem zabezpieczającym nasz dom jest instalacja specjalnych alarmów, w postaci czujników montowanych w oknach oraz drzwiach. W momencie wykrycia zdarzenia centrala alarmowa powiadomi odpowiednie służby oraz właściciela. W praktyce może okazać się, że komunikat dotrze zbyt późno. To znaczy, że otrzymujemy go w momencie gdy okno zostało już wybite lub jest wyważane. Ostatnie rozwiązania dotyczące bezpieczeństwa i zabezpieczenia obiektów jednorodzinnych przewidują zamontowanie specjalnych czujników w ziemi wokół domu, które rozpoznają specyficzny ruch człowieka i nacisk jego ciężaru na podłoże. W praktyce oznacza to, że złodziej zanim przejdzie do działania jest wykrywany, a odpowiednie służby powiadamiane. Można także czujniki zintegrować z sygnalizatorem świetlnym oraz dźwiękowym, które dodatkowo zwrócą uwagę pobliskich mieszkańców na okolicę naszego domu.

  Warto także połączyć działanie alarmu z monitoringiem oraz zaprosić do współpracy firmę ochroniarską, która w praktyce znacznie szybciej dotrze na miejsce zdarzenia niż policja. Rozwiązania te mogą pozwolić uchwycić sprawę lub pomóc w jego wykryciu. Widoczność odpowiednich zabezpieczeń działa przede wszystkim prewencyjnie i zapobiega ewentualnym włamaniom.

  Artykuł na podstawie firmy Makrosat z Torunia (http://www.makrosat.com.pl) wykonawcy sprawdzonych rozwiązań zabezpieczających mienie prywatne oraz obiekty użyteczności publicznej. Wykonujemy alarmy, rozbudowane systemy zabezpieczeń oraz instalacje monitoringu.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.