google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wszystko co powinieneś widzieć o zabezpieczeniu mieszkania, a boisz się zapytać

  Wszystko co powinieneś widzieć o zabezpieczeniu mieszkania, a boisz się zapytać ElephantNajnowsze badania na temat bezpieczeństwa brzmią optymistycznie, choć nadal są dalekie od ideału. Według CBOS, w ciągu 2015 r. włamano się do domu co dziesiątego Polaka – jest to niewielki spadek, w stosunku do roku ubiegłego o 2,5%.Czy to znaczy, że powoli zmniejsza się liczba chętnych czyhających na majątek kryjący się w zaciszu naszych domostw? Czy po prostu wiemy, jak się lepiej zabezpieczać?

  Poczucie bezpieczeństwa zwiększa się wraz z nabytą wiedzą i naszym przygotowaniem do wizyty „nieproszonych gości”. Co ciekawe, badania przeprowadzone na 422 pensjonariuszach amerykańskich więzień, potwierdzają, że 60% z nich rezygnuje już w przypadku obecności samego alarmu. Do pozostałych sposobów zabezpieczenia przed złodziejami należą: montowanie antywłamaniowych drzwi, okien i rolet, skorzystanie z usług firmy ochroniarskiej, czujne oko sąsiada lub groźny pies. Warto pomyśleć także o ubezpieczeniu mieszkania i pamiętać, że ubezpieczyciel może obniżyć nam składkę w kilku przypadkach. Za posiadanie drzwi antywłamaniowych i alarmu zapłacimy mniej od 5-10%, a za kompletny monitoring z ochroną nawet do 30%.

  Prawidłowe zabezpieczenie mieszkania to kompilacja wspomnianych wyżej sposobów i przede wszystkim…zdrowy rozsądek. Podstawą jest pozamykanie wszystkich okien przed wyjściem z domu (2/3 włamywaczy dostaje się do środka tą drogą), zamknięcie pomieszczeń gospodarczych, zamknięcie drzwi na klucz, oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu, nie pozostawianie kluczy i kartek informujących o naszej nieobecności w widocznym miejscu i dobrze rozumiana ostrożność.

  Od czego więc zacząć, aby z dumą powiedzieć „mój dom moją twierdzą”? Od systemu alarmowego.

  Ponadczasowa klasyka

  - Standardowe alarmy domowe można podzielić na trzy podstawowe grupy: przewodowe, bezprzewodowe i tzw. System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN). W instalacjach przewodowych czujki i detektory zostają rozmieszczone po wszystkich pomieszczeniach za pomocą kabli i prowadzą bezpośrednio do centrali alarmowej. Przewodowe instalacje alarmowe odznaczają się średnimi cenami – przeciętny koszt położenia alarmu w mieszkaniu 65m2 wynosi od 2000 – 7000 zł. Dość sporym mankamentem jest tu jednak konieczność poprowadzenia dużej ilości kabli, o czym należy pamiętać i wkalkulować cenę już na etapie budowy domu lub gruntownego remontu, mówi Radosław Pallach, ekspert ds. smart home security, założyciel firmy Elephant, uznanej w prestiżowym konkursie Biznes Mixer za najlepszy polski start-up 2015.

  Bezprzewodowe systemy alarmowe łączą się ze sobą drogą radiową i wymagają zasilenia za pomocą baterii. Ich montaż jest o wiele łatwiejszy i nie powinien zająć wykwalifikowanemu instalatorowi, w średniej wielkości mieszkaniu, więcej niż kilka godzin. Dużym atutem tego typu rozwiązań jest ich modułowość – w każdym momencie możemy dodać kolejne czujki i kontrolki. Minus to cena – która jest wyższa od systemów tradycyjnych i zaczyna się (w przypadku średniej wielkości mieszkania) w okolicach 3000 zł, a kończy daleko poza 10 000 zł.

  Dość rozbudowaną propozycją zabezpieczenia domu jest System Sygnalizacji Włamania i Napadu (SSWiN) – oparty na czujkach wykrywających ruch w strefie objętej ich działaniem. System może być wzbogacony o dodatkowe kontrolki magnetyczne (wykrywające otwieranie drzwi i okien), wibracyjne (wykrywające próbę zniszczenia drzwi), a także czujki stłuczenia szyby. Dodatkowo zazwyczaj SSWiN może współdziałać z systemami wynajętych przez nas firm ochroniarskich, co stanowi dodatkowe zabezpieczenie. Ceny uzależnione są od rodzaju, stopnia rozbudowania systemu i oferty usług ochrony.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.