google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.10.2019
  1 USD
  3.8503
  -0.0135
  1 EUR
  4.2844
  -0.0005
  1 CHF
  3.8969
  0.0067
  1 GBP
  4.9671
  0.0215
  1 RUB
  0.0602
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bezpieczne mieszkanie na majówkę. Jak nie paść ofiarą włamywacza?

  Bezpieczne mieszkanie na majówkę. Jak nie paść ofiarą włamywacza?

  Weekendy w połączeniu ze słoneczną pogodą zachęcają do kilkudniowych wyjazdów. Jednak nie tylko promienie słoneczne sprawiają, że chętniej podróżujemy − sprzyjają temu również święta i dni wolne od pracy. Niestety długie weekendy i święta to także czas wzmożonej aktywności włamywaczy. Jak zabezpieczyć mieszkanie, aby nie paść ich ofiarą w trakcie zbliżającej się majówki?

  W tym roku jeden dzień urlopu wystarczy, aby weekend na przełomie kwietnia i maja zamienić w czterodniowy relaks. Jeszcze dłużej mogą odpoczywać te osoby, które zdecydują się wziąć cztery dni wolnego. Wówczas długi, majowy weekend zamieni się w majowy tydzień i potrwa aż dziewięć dni.

  Okres świąteczny i wakacyjny to często doskonała okazja dla włamywaczy. Niestety do tej listy należy również dopisać długie weekendy jak na przykład majówkę czy też wolne dni w okolicach Bożego Ciała  − mówi Radek Pallach z firmy Elephant, zajmującej się smart home security. − Policyjne statystyki, komunikaty ostrzegawcze oraz wzmożone działania Policji wskazują, że właśnie wtedy jesteśmy szczególnie narażeni na włamania. W okresie od lipca do sierpnia 2015 roku ze wszystkich kradzieży z włamaniem, aż 19 proc. dotyczyło tych do mieszkań i domów − dodaje. Dlatego aby móc w pełni cieszyć się majówką, warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

  Tajne schowki i cztery spusty

  Przede wszystkim nie należy pozostawiać kluczy w przewidywalnych miejscach. Złodziej z pewnością zajrzy pod wycieraczkę, do doniczki oraz dokładnie obejrzy okolicę drzwi. Ważne jest również, aby przed wyjściem z mieszkania upewnić się, czy wszystkie okna i drzwi są dokładnie zamknięte. Nawet lekko uchylone okno lub też większa szpara pomiędzy ramą okienną a skrzydłem okna może być zachętą dla włamywaczy. Dlatego chcąc uchronić się przed splądrowaniem mieszkania powinniśmy opuścić wszystkie rolety, a drzwi wejściowe zamknąć na wszystkie zamki do końca.

  Z sąsiadami w zgodzie

  Pamiętaj o sąsiadach – nie bądź anonimowy. Dobre relację sprawią, że sąsiad nie zawaha się zadzwonić na policję, jeśli w pobliżu naszego mieszkania będą znajdować się podejrzane osoby. Bezpieczeństwo to przede wszystkim sposób myślenia, a sąsiedzka czujność może okazać się niezwykle przydatna i pomocna. Dlatego tak ważne jest poinformowanie sąsiadów o planowanym wyjeździe oraz osobach, które ewentualnie mogą w tym czasie przebywać w naszym mieszkaniu.

  Jeśli ktoś lub coś wzbudzi w nich wątpliwości np. usłyszą hałasy lub zobaczą podejrzaną osobę przy drzwiach, będą mogli odpowiednio zareagować, tym samym na przykład udaremniając włamanie. Warto również zostawić im numer telefonu. Dzięki temu będą mogli szybko skontaktować się z nami w razie niepokojących sygnałów. Sąsiedzka czujność podnosi poziom naszego bezpieczeństwa i może uchronić przed włamaniem.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.