google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 25.04.2019
  1 USD
  3.8537
  0.0308
  1 EUR
  4.2959
  0.0064
  1 CHF
  3.7781
  0.0211
  1 GBP
  4.9669
  0.0217
  1 RUB
  0.0596
  -0.0001
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Czy wiesz, kim jest twój gość?

  Fot. Yale
  Fot. Yale

  Ktoś puka do drzwi? Nie zawsze musi to być wyczekiwany gość. Kiedy na klatce schodowej zgaśnie światło, identyfikacja osoby stojącej za drzwiami jest niemal niemożliwa. Problem szczególnie dotyczy osób starszych, które z nadmierną ufnością podchodzą do nieznajomych stojących u progu.

  Solidne drzwi wejściowe i liczne zamki, łańcuszki czy blokady nie sprawią, że do naszego domu nie dostanie się intruz. Okazuje się bowiem, że złodzieja czy oszusta możemy wpuścić do środka zupełnie nieświadomie. Wizjery elektroniczne to urządzenia, które pomogą nam jeszcze przed otwarciem drzwi sprawdzić, kto kryje się po ich drugiej stronie.   

  Fot. Yale
  Fot. Yale

  Klasyczny - nie zawsze idealny

  Tradycyjny wizjer optyczny, standardowo montowany w drzwiach wejściowych, zbudowany jest z dwóch soczewek ulokowanych w metalowym walcu. Umiejscowiony jest w drzwiach zwykle na wysokości wzroku dorosłego człowieka - co może być problematyczne dla niskich osób, dzieci czy seniorów. Jak mówi Piotr Palewicz, ekspert marki Yale, lidera branży zabezpieczeń domowych: - Obraz, który uzyskujemy poprzez wizjer optyczny, często ulega zniekształceniom i trudno jest dokładnie rozpoznać kto stoi przed naszymi drzwiami. Jeśli na klatce schodowej budynku lub przed domem panuje mrok, identyfikacja gościa jest wręcz niemożliwa. Na szczęście technologia i w tym temacie okazuje się pomocna. Wizjery elektroniczne są odpowiedzią na wszystkie wady ich klasycznych wersji optycznych.

  Nowa jakość obrazu

  Fragment wizjera elektronicznego, który widoczny jest od strony klatki schodowej czy podwórka, przypomina znane „oczko” tzw. judasza. – Wizjer elektroniczny wyposażony jest z jednej strony w kamerę, z drugiej natomiast w duży, kolorowy wyświetlacz LCD, dzięki któremu uzyskujemy czytelny obraz tego, co dzieje się przed naszym mieszkaniem lub domem. W ten sposób nawet osoby o słabszym wzroku szybko rozpoznają swojego gościa. Ponadto, na taki ekran można patrzeć z kilku metrów i to pod rożnym kątem – wyjaśnia Piotr Palewicz. Montaż sprzętu jest bardzo prosty i szybki, nie wymaga użycia specjalistycznych narzędzi czy podłączania do źródła prądu. - Do jego pracy potrzebne są jedynie baterie, które w razie potrzeby można wymienić - bez konieczności demontowania całego systemu. Wizjery elektroniczne dostępne na rynku pasują do standardowego otworu 14 mm i grubości drzwi 38 - 110 mm – dodaje ekspert marki Yale.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.