google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.09.2018
  1 USD
  3.6817
  -0.0059
  1 EUR
  4.3030
  0.0062
  1 CHF
  3.8327
  0.0128
  1 GBP
  4.8370
  0.0056
  1 RUB
  0.0544
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • INNOWACYJNE URZĄDZENIA SAMOZACISKOWE HONEYWELL CZYNIĄ WSPINACZKĘ PO DRABINIE WYGODNIEJSZĄ I BEZPIECZNIEJSZĄ

  Nr ref.: HSP006236

  Honeywell (NYSE: HON) wprowadza na rynek innowacyjną gamę urządzeń samozaciskowych zapewniającą osobom pracującym na drabinach lub szynach Söll GlideLoc zwiększony komfort oraz skuteczną ochronę przed niebezpiecznymi upadkami do tyłu. W pełni zgodne z najnowszymi normami europejskimi EN 353-1:2014 (środki ochrony indywidualnej przed upadkiem z wysokości - urządzenia samozaciskowe z prowadnicą), nowe wózki Söll® BodyControl są idealnym rozwiązaniem dla pracowników branży takich jak telekomunikacja, energetyka oraz przemysł ogólny.

  Wózki Söll® BodyControl Fot. Honeywell
  Wózki Söll BodyControl
  Fot. Honeywell

  Zapewnienie ochrony przed upadkiem do tyłu z potencjalnym zatrzymaniem zbyt późno lub w pozycji do góry nogami to kwestia kluczowa dla kierowników ds. bhp w wielu różnych branżach. Pracownicy pragną zachować bezpieczeństwo podczas wchodzenia na drabiny czy na pionowe systemy szynowe, bez rezygnowania z wygody,” wyjaśnia Konrad Soergel, menedżer produktu ds. ochrony przed upadkiem z wysokości w Honeywell Industrial Safety, w regionie EMEA. „Nowe modele Söll BodyControl zaprojektowano tak, by sprostały takim właśnie wymaganiom, przy tym są one jedynymi obecnie dostępnymi na rynku urządzeniami samozaciskowymi, zapewniającymi szybkie zatrzymanie upadku z wysokości, oferując jednocześnie doskonałe rozwiązanie dla szeregu przyzwyczajeń wspinaczkowych, zarówno w pozycji blisko drabiny, jak i odchylonej do tyłu.

  Dzięki innowacyjnej konstrukcji, urządzenie Söll BodyControl zapewnia skuteczne powstrzymanie spadania zarówno w sytuacjach upadku do tyłu, jak i w dół. Zapobiega potencjalnemu zatrzymaniu pracowników zbyt późno lub w pozycji do góry nogami, tym samym gwarantując im ochronę przed poważnymi obrażeniami ciała.

  Gama urządzeń Söll BodyControl, zaprojektowana z myślą o wygodzie pracowników, dostępna jest z różnymi opcjami mocowania odpowiednimi do różnych środowisk pracy oraz przyzwyczajeń wspinaczkowych. Söll BodyControl I posiada piersiowy punkt kotwiczący pozwalający użytkownikom na wygodną wspinaczkę w bliskiej odległości od drabiny, co jest niezbędne w przypadku pracy w zamkniętych pomieszczeniach oraz w drabinach z koszami bezpieczeństwa czy studzienkach. Söll BodyControl II to rozwiązanie idealne dla pracowników, którzy czują się bardziej komfortowo podczas wspinaczki w pozycji odchylonej do tyłu. Söll BodyControl II oferuje dwa punkty kotwiczące, zarówno piersiowy, jak i brzuszny, które niezależnie od siebie aktywują zapadkę, gwarantując bezpieczne zatrzymanie pracownika we wszystkich sytuacjach grożących upadkiem (w tym do tyłu). 

  Aby dodatkowo zwiększyć komfort, koła wózka poruszają się w zawieszonej osi w celu zapewnienia płynnego działania urządzenia w każdych okolicznościach, w tym podczas przesuwania przez połączenia, zmniejszając dzięki temu zmęczenie pracownika. Co więcej, ergonomiczny karabinek - zaprojektowany tak, aby spełnić wszystkie międzynarodowe normy - jest duży i łatwy do złapania, dzięki czemu jego otwieranie i zamykanie jest proste nawet dla osób pracujących w rękawicach.

  Wózki Söll BodyControl Fot. Honeywell
  Wózki Söll BodyControl
  Fot. Honeywell

  Inne cechy urządzenia obejmują jego zwiększoną trwałość dzięki zastosowaniu większych i solidniejszych kół polimerowych - o żywotności dwukrotnie wyższej niż w przypadku kół konwencjonalnych - oraz nową konstrukcję obudowy wózka osłaniającą 80 procent amortyzatora, zapewniającą zwiększoną ochronę przed uderzeniami, dłuższy czas użytkowania i obniżone koszty konserwacji. Modele Söll BodyControl wyposażone są również w wizualny wskaźnik upadku umożliwiający łatwą jego kontrolę przed użyciem.
  Urządzenia samozaciskowe Söll BodyControl są certyfikowane do użytku przez pracowników o wadze od 40 do 140 kg, na drabinach oraz pionowych systemach szynowych o kącie pochylenia w zakresie od -10° do +15°.

  Zostały one również zaprojektowane tak, aby w połączeniu z szelkami bezpieczeństwa Miller Revolution stanowić najlepsze rozwiązanie do ochrony przed upadkiem z wysokości, zapewniając pracownikom wygodę i bezpieczeństwo. Söll BodyControl I doskonale łączy się z pętlami piersiowymi szelek bezpieczeństwa Revolution R5, a Söll BodyControl II to rozwiązanie idealne w przypadku przymocowania do pętli piersiowych oraz brzusznego punktu zaczepowego w kształcie litery D szelek bezpieczeństwa Revolution R6.

  Aby uzyskać więcej informacji na temat urządzeń samozaciskowych Söll BodyControl, obejrzyj poniższy film: 

  Więcej informacji o firmie Honeywell Industrial Safety, jej produktach i rozwiązaniach, znajduje się na stronie internetowej http://www.honeywellsafety.com.

  Źródło:
  Honeywell Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Honeywell Sp. z o.o.

  Honeywell dostarcza od lat rozwiązania poprawiające wydajność urządzeń i oszczędność energii, chroniące środowisko i zwiększające bezpieczeństwo ludzi i ich majątku, stosowane w budynkach użyteczności publicznej, przemyśle, budownictwie mieszkaniowym.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.