google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 20.07.2018
  1 USD
  3.7170
  0.0007
  1 EUR
  4.3275
  0.012
  1 CHF
  3.7199
  0.0078
  1 GBP
  4.8376
  0.0028
  1 RUB
  0.0586
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Seria sieciowych kamer panoramicznych FLEXIDOME firmy Bosch

  Pole widzenia 360 stopni i bezkompromisowa szczegółowość obrazu

  • Najwyższa jakość obrazu w segmencie kamer panoramicznych
  • Pełen obraz bez martwych punktów przy polu widzenia 180 i 360 stopni
  • Wyraźna redukcja obciążenia sieci i wykorzystania pojemności nośników danych
  • Inteligentna analiza obrazu wideo umożliwia automatyczne generowanie alarmów i śledzenie obiektów
  • Eleganckie wzornictwo oraz łatwa i szybka instalacja

  Dzięki niezrównanej jakości obrazu seria sieciowych kamer panoramicznych FLEXIDOME IP panoramic firmy Bosch ustanawia nowy standard w segmencie systemów dozoru wizyjnego wykorzystujących kamery panoramiczne.

  Seria sieciowych kamer panoramicznych FLEXIDOME firmy Bosch
  fot. Bosch

  Kamera FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP przeznaczona do pracy w pomieszczeniach oferuje – w zależności od modelu – pole widzenia 180 lub 360 stopni, przetwornik obrazu o rozdzielczości 12 megapikseli, prędkość 30 klatek na sekundę oraz obiektyw szerokokątny fisheye. Kamera FLEXIDOME IP panoramic 5000 MP, przeznaczona do pracy w pomieszczeniach i na zewnątrz, oferuje najbardziej kompaktową na rynku konstrukcję typu Dome w kamerach z polem widzenia 360 stopni, przetwornik obrazu o rozdzielczości 5 megapikseli, prędkość 15 klatek na sekundę oraz – podobnie jak poprzedni model – obiektyw szerokokątny fisheye.

  Obydwa modele kamer zapewniają pełen obraz bez martwych punktów oraz rejestrowanie poruszających się obiektów, optymalizując w znaczący sposób wydajność każdego systemu dozoru wizyjnego. W połączeniu z bezpłatnym oprogramowaniem Video Security Client użytkownicy mają do wyboru nawet sześć różnych trybów obserwacji obrazu. Ponadto w kamerze FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP zintegrowano szereg inteligentnych rozwiązań do analizy obrazu wideo. Rozwiązania te umożliwiają generowanie w określonych sytuacjach alarmów oraz dostarczają personelowi ochrony ważnych informacji w krótkim czasie – jest to możliwe zarówno na żywo, jak i podczas odtwarzania zarejestrowanego materiału.

  Redukcja obciążenia sieci i wykorzystania pojemności nośników danych

  Seria sieciowych kamer panoramicznych FLEXIDOME firmy Bosch
  fot. Bosch

  Innowacyjne technologie zastosowane w kamerach FLEXIDOME IP panoramic firmy Bosch gwarantują wyraźnie lepszą jakość obrazu i obniżają koszty eksploatacji systemu dozoru wizyjnego. Technologia inteligentnej redukcji szumów iDNR (intelligent Dynamic Noise Reduction) redukuje prędkość przesyłu nawet o 50%, co obniża koszty archiwizacji danych na nośnikach i znacząco zmniejsza obciążenie sieci. Nie ma to wpływu na jakość obrazu, ponieważ technologia rozróżnia ważne informacje od nieistotnego szumu: kamera wycina szum już na etapie rejestracji obrazu i zmniejsza prędkość przesyłu danych. Ponadto kamera FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP oferuje technologię Bosch „Intelligent Auto Exposure“, która dobrze kompensuje zakłócenia obrazu spowodowane zmianą warunków oświetleniowych. Kamera dynamicznie dostosowuje się do aktualnego oświetlenia sceny, gwarantując wysoką ostrość filmowanych obiektów niezależnie od pory.

  Kamera FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP oferuje oprócz pełnego obrazu terenu także możliwość równoczesnego powiększenia szczególnie interesujących fragmentów obrazu w polu widzenia („Regions of Interest“) oraz transmisji tych obrazów w oddzielnym strumieniu. Umożliwia to równoczesną obserwację pełnego obrazu przy powiększeniu wybranych jego fragmentów w wysokiej rozdzielczości. Zniekształcenia spowodowane użyciem obiektywu szerokokątnego fisheye można skorygować albo za pomocą funkcji korekcji dystorsji (Edge Dewarping) zintegrowanej w kamerze, albo za pomocą zewnętrznej funkcji korekcji dystorsji (Client-Side Dewarping). Możliwości w zakresie korekcji zniekształceń ułatwiają późniejsze wykorzystanie materiału wideo.

  Zintegrowana funkcja Edge Dewarping oferowana w kamerze FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP ułatwia także integrację kamery z oprogramowaniem do zarządzania materiałami wideo innych producentów, ponieważ kamera może przesyłać już „wyprostowany” obraz. Dzięki zintegrowanej funkcji Edge Dewarping obserwator może wybrać w kamerze pięć różnych trybów obserwacji obrazu. Ponieważ transmitowane są wyłącznie istotne elementy sceny, możliwe jest znaczące zmniejszenie obciążenia sieci oraz redukcja prędkości przesyłu. Funkcja Edge Dewarping jest realizowana bezpośrednio w kamerze i nie wymaga specjalnych mocy obliczeniowych ani dodatkowej obróbki.

  Dostęp i sterowanie kamerą z dowolnego miejsca i o każdej porze

  Sieciowe kamery panoramiczne FLEXIDOME w połączeniu z VIDEOJET XTC lub systemem rejestracji i archiwizacji serii DIVAR IP obsługują technologię dynamicznego transkodowania firmy Bosch Technologia dynamicznego transkodowania w połączeniu z oprogramowaniem Bosch Video Security Client umożliwia nieograniczony (zdalny) dostęp do funkcji sterowania kamerą, obrazu na żywo i nagrań oraz obrazów w jakości HD ze skorygowaną dystorsją. A wszystko to niezależnie od szerokości pasma transmisji. Technologia dynamicznego transkodowania umożliwia płynną transmisję obrazu wideo w jakości HD, także przy bardzo dużej ilości danych, na urządzenia mobilne nawet w przypadku ograniczonej szerokości pasma. Dzięki technologii dynamicznego transkodowania prędkość przesyłu jest zawsze dostosowywana do aktualnie dostępnej szerokości pasma, i oferuje nieruchomy obraz w jakości HD, gdy użytkownik zatrzyma sekwencję wideo przy interesującym go zdarzeniu.

  Systematyzowanie materiału dzięki funkcji inteligentnej analizy wideo zintegrowanej w kamerze

  Zintegrowana w kamerze FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP technologia inteligentnej analizy obrazu (IVA; Intelligent Video Analysis) gwarantuje, że kamera generuje alarmy wyłącznie w zdefiniowanych wcześniej sytuacjach i w przypadku dużych ilości zarejestrowanego materiału skraca czas wyszukiwania istotnych scen. Technologia IVA jest korzystna dla systemu dozoru wizyjnego, ponieważ dzięki metadanym systematyzuje materiał wideo już podczas rejestrowania, przez co ułatwia i przyspiesza wyszukiwanie określonych scen. Inteligentna kombinacja maksymalnie 8 z 16 dostępnych reguł IVA umożliwia wykonanie złożonych zadań związanych z przeszukiwaniem i przeglądaniem materiału, a także redukuje do minimum ryzyko fałszywych alarmów. IVA obejmuje także technologię „Intelligent Tracking“, tj. śledzenie poruszających się obiektów w sposób automatyczny lub w oparciu o zdefiniowane wcześniej reguły alarmów.

  Wyjątkowe wzornictwo zapewnia łatwą i szybką instalację

  Wszystkie kamery panoramiczne Bosch są łatwe w instalacji. Kamera FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP jest wyposażona w unikalny mechanizm szybkomocujący, który znacznie skraca czas instalacji. Wystarczy umieścić kamerę w zainstalowanym wcześniej uchwycie mocującym, obrócić i zablokować (jedno kliknięcie). Nie są do tego potrzebne żadne dodatkowe narzędzia. Aby skonfigurować kamerę lub wymienić kartę SD, kamery nie trzeba odkręcać ani wyjmować z uchwytu. Aktualizacje oprogramowania można wykonywać zdalnie we wszystkich modelach kamer. Kamery panoramiczne zostały zaprojektowane w sposób umożliwiający dyskretną integrację z otoczeniem architektonicznym, co pozwala im łączyć szeroką funkcjonalność z estetyką. Dlatego doskonale sprawdzą się w muzeach lub obiektach o wyrafinowanym designie. Wyjątkowe wzornictwo kamery FLEXIDOME IP panoramic 7000 MP otrzymało nagrodę Red Dot Award: Product Design 2015.

  Wszystkie sieciowe kamery HD, urządzenia kodujące i rozwiązania analityczne firmy Bosch są kompatybilne z wieloma rozwiązaniami w zakresie oprogramowania i rejestracji firmy Bosch oraz innych producentów. Funkcje te są obsługiwane dzięki zgodności ze standardami ONVIF (Open Network Video Interface Forum) oraz Integration Partner Programm (IPP) firmy Bosch. IPP oferuje projektantom bezpośredni dostęp do licznych rozwiązań programistycznych umożliwiających integrację produktów Bosch w kompleksowych systemach dozoru wizyjnego obejmujących produkty wielu producentów. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie: ipp.boschsecurity.com.

  Seria panoramicznych kamer sieciowych FLEXIDOME IP trafi wkrótce do sprzedaży na całym świecie.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.