google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 20.07.2018
  1 USD
  3.7170
  0.0007
  1 EUR
  4.3275
  0.012
  1 CHF
  3.7199
  0.0078
  1 GBP
  4.8376
  0.0028
  1 RUB
  0.0586
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wyjeżdżasz na urlop? Zabezpiecz dom przed włamywaczem!


  Wyjazd na urlop wiąże się z wieloma przygotowaniami, wśród których nie może zabraknąć zabezpieczenia domu na czas naszej nieobecności. Pusty dom jest bowiem idealnym kąskiem dla włamywacza. Warto zatem przed wyjazdem zaopatrzyć dom i najbliższe otoczenie w kilka urządzeń, które zapobiegną kradzieży czy zniszczeniu naszego mienia.

  Podgląd z każdego miejsca

  Mikrokamera ukryta w wizjerze, fot. www.spyshop.pl

  Mikrokamera ukryta w wizjerze,
  fot. www.spyshop.pl

  Montaż kamery, która rejestruje to co dzieje się w domu i na posesji to najprostsza czynności, która pozwoli na ochronę naszego dobytku. Warto jednak pamiętać, że włamywacz widząc urządzenie może je zniszczyć i wtedy też pozbawi nas możliwości obserwacji tego, co się dzieje w domu. Dlatego też warto wybrać kamery instalowane w urządzeniach codziennego użytku, które nie będą wzbudzać podejrzeń. Najczęściej stosowanymi w tego typu sytuacjach urządzeniami są kamery w radiu, budziku, wizjerze czy czujce dymu. Kamery aktywują się po wykryciu ruchu i zapisują dane na karcie pamięci. Te bardziej zaawansowane mogą łączyć się z Internetem za pomocą sieci WiFi w budynku i właściciel ma możliwość podglądu na żywo czy pobierania wcześniej zarejestrowanych zdarzeń za pomocą dowolnego komputera lub urządzenia mobilnego z dostępem do Internetu.

  Godnym uwagi rozwiązaniem jest mikrokamera IP DVR-32 WiFi ukryta w radiobudziku. Zaletami tego urządzenia są przede wszystkim nieograniczona długość czasu pracy (radio posiada stałe zasilanie), uruchomienie nagrywania po wykryciu ruchu oraz podgląd na żywo z dowolnego miejsca przez komputer, tablet czy smartfona. Czuły mikrofon oraz wysoka rozdzielczość kamery pozwalają na pełny monitoring danego pomieszczenia i rejestrowanie tego co dzieje podczas naszej nieobecności. Urządzenie można wyposażyć w pojemną kartę SD (do 64GB, na której zmieści aż 96h nagrań) lub obserwować obraz z kamery w czasie rzeczywistym.

  Bardzo podobnie działa mikrokamera ukryta w zegarku DCR-232. Nowoczesne wzornictwo i dyskretnie ukryty obiektyw o średnicy 1 mm nie wzbudzą podejrzenia złodzieja, a nagranie uruchomione poprzez wykrycie ruchu pozwoli na udokumentowanie włamania. Urządzenie posiada dodatkowo czuły mikrofon, który swoim zasięgiem obejmuje nawet 40m kw, dzięki czemu może zarejestrować rozmowy w całym pomieszczeniu.

  Równie przydatna jest kamera ukryta w wizjerze MF-35D. Rozwiązanie to polecane jest szczególnie do monitoringu terenu przed wejściem do domu. Nowoczesna matryca CCIQ pozwala na rejestrowanie obrazu bardzo dobrej jakości. Kamera zakamuflowana w wizjerze dzięki wysokiej czułości pracuje nawet w warunkach niedoświetlenia, a szeroki kąt widzenia umożliwia obserwację dużej przestrzeni np. klatki schodowej czy ganku. Podłączona do rejestratora i stałego zasilania pozwala na prowadzenie długotrwałego monitoringu.

  Pułapka na złodzieja

  Fotopułapkę można bez problemów zamontować na drzewie, fot. www.spyshop.pl
  Fotopułapkę można bez problemów zamontować na drzewie,
  fot. www.spyshop.pl

  Łakomym kąskiem dla złodzieja jest nie tylko nasz dom, ale także ogród czy garaż. Należy zatem pomyśleć o monitoringu terenu wokół budynku. Warto zastosować fotopułapkę, która jest wytrzymała na zmienne warunki atmosferyczne, wodoodporna i ma wydajne zasilanie, które umożliwia długotrwałą pracę. Dodatkowo można podłączyć panel słoneczny uniezależniając czas pracy od pojemności akumulatorów. Urządzenie to można łatwo zamontować np. na drzewie i zakamuflować przed wprawnym okiem złodzieja.

  Model Covert® Extreme Black 60 dostępny w sieci sklepów Spy Shop posiada czujnik ruchu w technologii PIR, który reaguje na ciepło. Oznacza to, że jeśli tylko w polu widzenia pojawi się człowiek lub zwierzę uruchamiana jest kamera (może wykonywać zdjęcia lub nagrywać sekwencje video).

  W bardziej zaawansowanych modelach np. Covert® Special Ops Code Black 3G został zintegrowany moduł GSM – fotopułapka wyposażona w zwykłą kartę SIM może wysyłać do użytkownika powiadomienia o wykryciu ruchu z kopią zdjęcia wysyłanego jako MMS lub email. Dzięki temu możemy bardzo szybko i odpowiednio zareagować w sytuacji zagrożenia. Dużym udogodnieniem jest bardzo długi czas pracy fotopułapki – w trybie czuwania może pracować nawet do 6 miesięcy.

  Postaw na nowoczesną technologię

  Mawia się, że najlepszą ochroną naszego domu podczas urlopu jest czujny sąsiad, który będzie obserwował czy na posesji nie kręci się ktoś podejrzany. Warto jednak pamiętać, że nasi znajomi nie są w stanie stale monitorować tego, co dzieje się na naszym podwórku. „Montaż kamer rejestrujących i możliwość oglądania obrazu na żywo lub otrzymywanie powiadomień o wykryciu nieproszonych gości pozwala na natychmiastowe zaalarmowanie odpowiednich służb bez względu na miejsce naszego pobytu. Co więcej, nagrania wideo lub zdjęcia mogą okazać się niezbitymi dowodami w przypadku zniszczenia lub kradzieży mienia. Warto podkreślić, że monitoring przemysłowy nie jest w żaden sposób kamuflowany i włamywacz może go zniszczyć, a w ten sposób wyeliminować monitoring domu i terenu wokół. Kamuflowane kamery w przedmiotach codziennego użytku nie wzbudzają podejrzeń i w ten sposób doskonale sprawdzają się w roli „wielkiego brata”, pod którego czułym okiem nasz domu będzie bezpieczny” – wyjaśnia Paweł Wujcikowski, ekspert ds. bezpieczeństwa z sieci sklepów detektywistycznych Spy Shop.

  Przykładowa wycena:

  • Kamera IP DVR-32WiFi ukryta w radiobudziku - cena 1 590 zł
  • Mikrokamera DCR-232 ukryta w zegarku - cena 449 zł
  • Kamera ukryta w wizjerze MF-35D - cena 620 zł
  • Fotopułapka Covert® Extreme Black 60 - cena 1 350 zł
  • Fotopułapka Covert® Special Ops Code Black 3G – cena 2 100zł
  Źródło:
  SpyShop
  Artykuł został dodany przez firmę

  SpyShop

  Spy Shop specjalizuje się w sprzedaży sprzętu detektywistycznego wykorzystywanego do inwigilacji i kontrinwigilacji, a także do pozyskiwania i ochrony informacji oraz zabezpieczenia mienia.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.