google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.10.2019
  1 USD
  3.8503
  -0.0135
  1 EUR
  4.2844
  -0.0005
  1 CHF
  3.8969
  0.0067
  1 GBP
  4.9671
  0.0215
  1 RUB
  0.0602
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • EBS - bezpieczeństwo na światowym poziomie

  Dziennik "Rzeczpospolita" zwrócił się do EBS jako do innowacyjnej, rozwijajacej się firmy z prośbą o wywiad. Zaprazsamy do lektury rozmowy z Krzysztofem Stalewskim, prezesem zarządu firmy EBS Sp. z o. o.

  ...Rozmowa z Krzysztofem Stalewskim, prezesem zarządu firmy EBS Sp. z o. o.

  Firma EBS Sp. z o. o., od 25 lat obecna na polskim rynku, jest w tej chwili głównym dostawcą rozwiązań telematycznych dla sektora ochrony w Polsce, a przy tym rozbudowanym przedsię- biorstwem obejmującym cztery niezależne spółki. Jak do tego
  doszło?

  Zaczynaliśmy od produkcji i sprzedaży systemów alarmowych do samochodów, w niedługim czasie profil działalności poszerzył się o wytwarzanie sygnalizatorów oraz akcesoriów do alarmów mieszkaniowych.

  Obecnie interesują nas głównie innowacyjne rozwiązania w zakresie technologii GSM/GPRS oraz RFID, specjalizujemy się także w technologiach Machine to Machine, zajmując się zdalną komunikacją urządzeń z systemami oraz centrami monitoringu.

  Które rozwiązania okazały się najbardziej przełomowe dla firmy?

  W 1999 r. zdecydowaliśmy o zmianie kierunku rozwoju firmy i zaczęliśmy wytwarzać konkurencyjne produkty wykorzystujące technologię GSM. W 2005 r. opracowaliśmy założenia techniczne do urządzenia dla strażników, które rok później pojawiło się na rynku pod nazwą Active Guard. Było to pierwsze na świecie urządzenie łączące RFID (technikę automatycznej identyfikacji obiektów) i GSM.

  Nasze najnowsze osiągnięcie to Active Track – personalny GPS stanowiący nie tylko narzędzie kontroli, ale i ochrony bezpieczeństwa strażnika. Active Track został wyróżniony Medalem Europejskim 2014.

  Czy produkty EBS są obecne na rynkach zagranicznych?

  Tak, eksport stanowi większość naszej sprzedaży. W 2001 r. otworzyliśmy się na rynki zagraniczne, prezentując nasze rozwiązania na targach IFSEC w Wielkiej Brytanii. Obecnie nasze urządzenia można spotkać w kilku krajach Ameryki Łacińskiej i Afryki Południowej, oraz oczywiście w Europie Zachodniej i Wschodniej, gdzie stanowimy dużą konkurencję cenową, a nasze produkty spełniają technologicznie wymogi najbardziej zaawansowanych rynków europejskich w zakresie systemów dozoru elektronicznego. Produkty EBS nie ustępują jakościowo i technologicznie największym na świecie firmom dostarczającym rozwiązania z zakresu bezpieczeństwa, czego dowodem jest niemałe zainteresowanie naszą ofertą na międzynarodowych targach m.in. w Essen i Londynie.

  Źródło:
  Autor: Magdalena Bartnikowska
  EBS Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  EBS Sp. z o.o.

  EBS jest polską firmą technologiczną z własnym zakładem produkcyjnym w Ełku, działającą głównie w branży systemów zabezpieczeń.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.