google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 17.08.2018
  1 USD
  3.7784
  -0.0087
  1 EUR
  4.3061
  -0.0044
  1 CHF
  3.7926
  -0.0205
  1 GBP
  4.8043
  -0.0092
  1 RUB
  0.0563
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Rejestrator do kamer

  Rejestrator do kamer firmy Monitoring & ITGłównym elementem kompletnego systemu monitoringu CCTV czy IP jest cyfrowy rejestrator do kamer. Kiedyś w powszechnym dostępie znajdowały się analogowe magnetowidy jednokanałowe, mające opinię niezbyt komfortowych w użytkowaniu, a do tego często zawodnych.

  W ostatnich latach odeszły one jednak bezpowrotnie do lamusa.

  Dzisiejsze cyfrowe rejestratory – wciąż udoskonalane przez producentów - posiadają nad nimi zdecydowaną przewagę. Umożliwiają wyświetlanie obrazów w czasie rzeczywistym zarówno z jednej kamery, jak i np. z czterech, ośmiu, szesnastu, dwudziestu czterech i więcej kamer. Działanie tych urządzeń staje się dziś coraz bardziej zależne od woli ich posiadacza. Mogą rejestrować obrazy w sposób ciągły, skupić się na ich rejestracji pod wpływem detekcji ruchu w polu widzenia kamery albo wychwytywać i przetwarzać sygnały wydawane przez urządzenia podłączone do rejestratora (np. czujki). Ponadto, użytkownik sam decyduje, jaki obraz obejrzy w danej chwili – wystarczy tylko nacisnąć odpowiedni przycisk. Wszystkie nagrania można archiwizować dzięki zapisaniu ich na płytach CD/DVD czy też nośnikach USB. Najnowsze modele rejestratorów zapewniają dodatkowo nieograniczony podgląd obrazów z telewizji przemysłowej przez Internet.

  W obecnych warunkach, w związku z ogromną liczbą konkurujących ze sobą firm i modeli, interesujący nas rejestrator do kamer można kupić już za kilkaset złotych – dostępne są na rynku także rejestratory znacznie droższe do nawet 5 tys. złotych mowa tutaj oczywiście o tych urządzeniach, które są najczęściej stosowane w małych oraz średnich firmach. Niezależnie od tego, na jaki wariant się zdecydujemy, powinniśmy mieć świadomość, że inwestycja ta zwróci się nam szybko i z nawiązką.

  Źródło:
  Monitoring & IT
  Artykuł został dodany przez firmę

  Monitoring & IT

  Projektujemy, wykonujemy oraz serwisujemy! Nasza firma powstała z połączenia wieloletniego doświadczenia, szerokiej wiedzy i solidnej pracy fachowców z branż: systemów zabezpieczeń, instalacji elektrycznych oraz obsługi Informatycznej.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.