google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 20.07.2018
  1 USD
  3.7170
  0.0007
  1 EUR
  4.3275
  0.012
  1 CHF
  3.7199
  0.0078
  1 GBP
  4.8376
  0.0028
  1 RUB
  0.0586
  0
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Monitoring na Stadionie Miejskim w Tarnowie już działa

  Monitoring na Stadionie Miejskim w Tarnowie już działa, Unicard, Stadion Miejski w Tarnowie, Stadion Miejski w Tarnowie jest to znany w tym mieście obiekt sportowy zwany przez mieszkańców Jaskółczym Gniazdem.  Na piłkarsko-żużlowym stadionie swoje mecze rozgrywa piłkarska drużyna – Unia Tarnów. Odbywają się na nim także cyklicznie zawody żużlowe. Pojemność stadionu to łącznie prawie 15000 miejsc dla kibiców, gości i VIP-ów.

  W maju 2015 UNICARD SA zrealizował zadanie: „Budowa monitoringu wizyjnego oraz systemu identyfikacji kibica na terenie Stadionu Miejskiego w Tarnowie- Mościcach w ramach zadania inwestycyjnego Przebudowa Stadionu Miejskiego”. Zakres zadania obejmował między innymi: instalację systemu transmisji danych i monitoringu wizyjnego CCTV, system identyfikacji kibica, wykonanie instalacji kablowej i elektrycznej na potrzeby projektowanych systemów. Dodatkowo wykonano utwardzenie terenu i zmiany przy ogrodzeniu i wygrodzeniach wynikające z montażu bramofurt wejściowych. Nowe bramy są wyposażone w urządzenia elektronicznej kontroli wejścia, które są częścią systemu identyfikacji kibica. Elektroniczny system identyfikacji kibiców obejmuje także ponad 100 kamer, które zapewniają  kontrolę ruchu osobowego na stadionie.

  Co to oznacza w praktyce dla kibica?

  „System zakłada zintegrowanie monitoringu i identyfikacji kibica. To zwiększy poziom bezpieczeństwa, ale oznacza również szybszy, łatwiejszy dostęp do stadionu. Każdy z kibiców będzie miał przypisane miejsce, sektor. Wstęp na mecz będzie możliwy wyłącznie na podstawie specjalnego, elektronicznego karnetu ze zdjęciem, który otrzyma każdy kibic” twierdzi Mateusz Banaś, Dyrektor Centrum Projektów Niskoprądowych, UNICARD SA z Krakowa.

  System działa bez zarzutu

  Potwierdza to sam Inwestor: „zakończono prace przy tworzeniu elektronicznego systemu identyfikacji kibiców na Stadionie Miejskim w Tarnowie - Mościcach. – Monitoring pracuje poprawnie – ocenia Rafał Nakielny, kierownik Referatu Inwestycji Urzędu Miasta w Tarnowie.

  Zadanie zostało zrealizowane w rekordowym czasie 4 miesięcy (od stycznia do maja 2015). Koszt inwestycji to prawie 2,4 mln złotych. Pieniądze wyasygnowano z budżetu miasta.

  Źródło:
  UNICARD S.A.
  Artykuł został dodany przez firmę

  UNICARD S.A.

  UNICARD SA od ponad dwudziestu lat jest liderem na rynku rozwiązań z zakresu kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, systemów identyfikacji osób, zabezpieczeń i integracji z automatyką budynkową.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.