google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 13.08.2018
  1 USD
  3.7862
  0.0381
  1 EUR
  4.3094
  0.0152
  1 CHF
  3.8054
  0.0357
  1 GBP
  4.8298
  0.0486
  1 RUB
  0.0558
  -0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • UMOWA NA WYKONANIE MAŁOPOLSKIEJ KARTY AGLOMERACYJNEJ PODPISANA

  Unicard,_podpisanie umowy MKA, UMOWA NA WYKONANIE MAŁOPOLSKIEJ KARTY AGLOMERACYJNEJ PODPISANAPod koniec 2013 roku zostało ogłoszone podpisanie porozumienia między władzami Krakowa, Tarnowa, Bochni, Skawiny i Wieliczki w sprawie Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej (MKA). MKA to zintegrowany  bilet, umożliwiający korzystanie z różnych środków transportu publicznego (pociąg, autobus, tramwaj) w Małopolsce oraz parkingów typu Park&Ride, a w przyszłości także innych usług - np. wstępu do muzeów. Tego typu rozwiązanie funkcjonuje już z powodzeniem w kilku województwach w Polsce m.in. w śląskim.

  Rok później, w dniu 16 grudnia 2014, Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie podpisał umowę w Urzędzie Marszałkowskim z konsorcjum: firmami UNICARD SA i AMG.net na realizację projektu: Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej - Systemu Zarządzania Transportem Zbiorowym w województwie małopolskim.

  Małopolska Karta Aglomeracyjna to część dużego przedsięwzięcia – budowy Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. Jednym z głównych celów tej inwestycji jest zachęcenie mieszkańców Krakowa i kilku innych miast województwa małopolskiego, będącymi stronami zawartego wcześniej porozumienia, do korzystania z transportu zbiorowego. Władze miasta Krakowa liczą, że dzięki temu nie tylko ograniczą ruch samochodowy w Krakowie, wyeliminują aktualne problemy z parkowaniem, ale przede wszystkim ułatwią podróżowanie po regionie przy użyciu jednego zintegrowanego biletu.

  Małopolska Karta Aglomeracyjna będzie dostępna w formie bezpiecznej karty zbliżeniowej, a także w postaci aplikacji mobilnej dla smartfonów z systemami iOS, Android i Windows Phone.

  Aby otrzymać MKA lub skorzystać z aplikacji mobilnej, trzeba będzie zarejestrować się w systemie przez Internet lub w Punkcie Obsługi Klienta MKA w Krakowie. Każdy użytkownik otrzyma dostęp do usług świadczonych w ramach MKA i będzie mógł wybrać własny pakiet, np. wykupić okresowy bilet kolejowy na trasie Kraków – Tarnów, bilet okresowy na komunikację miejską w Krakowie, W Tarnowie i otrzymać  abonament parkingowy na parkingi Park&Ride w węzłach przesiadkowych w Tarnowie oraz w Bochni. Dane zostaną zapisane na karcie, a pasażer za wszystko zapłaci zbiorczo. To operator systemu rozdzieli opłaty pomiędzy odpowiednich usługodawców.

  Według marszałka województwa małopolskiego Marka Sowy – Karta jest jednym z elementów działań związanych z tworzeniem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej, która w przyszłości szybko i komfortowo połączy największe małopolskie miasta. Chcemy, by w tych aglomeracjach mieszkańcy w coraz większym stopniu korzystali z różnych form transportu publicznego.

  Dla  konsorcjum firm Unicard i AMG.net realizacja tak ważnego projektu dla województwa małopolskiego jest szczególnym wyróżnieniem, zwłaszcza dla krakowskiej firmy UNICARD, która od 20 lat koncentruje się na projektach i systemach kartowych. Jesteśmy dumni, że możemy aktywnie brać udział w usprawnianiu funkcjonowania transportu publicznego  i tym samym rozwoju naszego województwa - dodaje prezes firmy Unicard SA Tomasz Bednarski.

  Bardzo się cieszymy, że w kolejnym polskim mieście wdrożymy nasz autorski system „SmartCity” – mówi Krzysztof Łukaszuk, Prezes AMG.net. „Niedawno zakończyliśmy wdrożenie podobnego projektu jakim jest poznańska PEKA, zatem jesteśmy w pełni gotowi podjąć kolejne wyzwanie związane z systemem MKA. To rozwiązanie będzie na pewno powodem do dumy zarówno dla mieszkańców Małopolski, jak i instytucji prowadzących ten projekt”.

  Opracowanie, wdrożenie i uruchomienie systemu Małopolskiej Karty Aglomeracyjnej będzie kosztowało blisko 19,5 mln zł, z czego 85 proc. będzie stanowiła dotacja ze środków unijnych.

  Artykuł został dodany przez firmę

  UNICARD S.A.

  UNICARD SA od ponad dwudziestu lat jest liderem na rynku rozwiązań z zakresu kontroli dostępu, rejestracji czasu pracy, systemów identyfikacji osób, zabezpieczeń i integracji z automatyką budynkową.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.