google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.06.2018
  1 USD
  3.7003
  0.0081
  1 EUR
  4.2887
  0.0085
  1 CHF
  3.7130
  0.0074
  1 GBP
  4.9003
  0.0005
  1 RUB
  0.0584
  -0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Bosch zabezpiecza Muzeum Historii Żydów Polskich

   
  Logo Bosch
   

  Nagłośnienie ewakuacyjne, systemy alarmu pożaru, kontrola dostępu, systemy sygnalizacji włamania i napadu, monitoring kamerowy oraz zintegrowane systemy bezpieczeństwa to rozwiązania, które Bosch Systemy Zabezpieczeń dostarczył do Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

  Bosch zabezpiecza Muzeum Historii Żydów PolskichNowoczesne obiekty muzealne, takie jak Muzeum Historii Żydów Polskich w Warszawie, są wyposażone w profesjonale systemy zabezpieczeń w celu ochrony zwiedzających i eksponatów. Bosch dostarczył rozwiązania zapewniające bezpieczeństwo zarówno w części muzealnej, jak i administracyjnej. Oprócz niewidocznych dla oka zaawansowanych rozwiązań technologicznych, w przestrzeni muzealnej zainstalowano ponad 3000 elementów systemów ochrony takich jak kamery, czujki pożarowe, czytniki kontroli dostępu, czujki alarmowe oraz głośniki DSO.

  „Bosch dostarczył do Muzeum POLIN nie tylko same produkty lecz kompleksowe rozwiązania w zakresie zabezpieczeń, ewakuacji i nagłośnienia, które odpowiadają na złożone potrzeby tego obiektu. Pozwoliło to na stworzenie jednego z nowocześniejszych zintegrowanych systemów zabezpieczeń w Polsce” – powiedział Krzysztof Góra, dyrektor handlowy działu Bosch Systemy Zabezpieczeń.

  Jednym z filarów bezpieczeństwa pożarowego jest dźwiękowy system nagłośnieniowo-ostrzegawczy Praesideo, który sprawdza się w obiektach o złożonej kubaturze i wielu funkcjonalnościach, tak jak ma to miejsce w Muzeum POLIN. W pełni cyfrowy system jest w stanie obsłużyć 28 informacyjnych kanałów audio jednocześnie w maksymalnie 440 strefach nagłośnieniowych. Funkcjonalność systemu pozwala na jednoczesne emitowanie 4 komunikatów ewakuacyjnych do różnych miejsc w Muzeum. Do ewakuacji głosowej zastosowano 5 typów  głośników DSO – kolumny głośnikowe, głośniki sufitowe, projektory dźwięku, głośniki naścienne i tuby głośnikowe.

  Jak najszybsza i niezawodna detekcja źródła pożaru jest zadaniem priorytetowym w przypadku każdego pożaru. Dlatego Bosch dostarczył do Muzeum POLIN centralę sygnalizacji pożaru FPA 5000, która razem z inteligentnymi czujkami pożarowymi tworzy skuteczny system alarmowania na wypadek pożaru. System składa się z czujek punktowych serii Magic.sens, natomiast do detekcji pożaru w wysokich pomieszczeniach zastosowano czujki liniowe. Ciekawym rozwiązaniem jest wyniesiona klawiatura obsługi, która realizuje w 100% zadania kontrolera umieszczonego we wnętrzu centrali pożarowej. Taki panel ułatwia obsłudze budynku Muzeum zarządzanie i sterowanie systemem pożarowym.

  Za sygnalizowanie prób włamania do pomieszczeń Muzeum odpowiada centrala MAP 5000, wykorzystująca innowacyjną technologię Local Security Network (LSN). Urządzenia w technologii LSN mają szeroki zakres działania – od detektorów ruchu PIR/MW, przez detektory sejsmiczne i zbicia szkła, po kontaktrony magnetyczne i przyciski napadowe. Centrala może składać się nawet z 1500 elementów, działać w 500 różnych obszarach i być obsługiwana przez 1000 użytkowników. System MAP 5000 składa się z ponad 70 różnych typów adresowalnych elementów i może być obsługiwany przez 32 klawiatury rozmieszczone w różnych częściach obiektu. Dzięki graficznej klawiaturze dotykowej w postaci kolorowych ikon, obsługa systemu jest intuicyjna i niezwykle prosta, a komunikaty na ekranie panelu mogą być wyświetlane w jednym z 12 języków. Zadaniem systemu MAP 5000 w Muzeum jest ochrona części administracyjnej i biurowej oraz magazynu ze zbiorami. System składa się z ponad 700 różnego rodzaju czujek alarmowych odpowiadających za wczesną detekcję wtargnięcia. 19 klawiatur sterujących rozmieszczonych w różnych miejscach Muzeum pozwala uzbrajać i rozbrajać system alarmowy.  

  Ważnym elementem systemu zabezpieczeń w wielu pomieszczeniach Muzeum jest kontrola dostępu. Bosch dostarczył system bazujący na technologii IP składający się z kontrolerów serii AMC oraz czytników zbliżeniowych rozmieszczonych we wszystkich pomieszczeniach, w których wymagana jest kontrola wejścia. System obsługuje prawie 190 czytników zbliżeniowych rozmieszczonych na 100 parach drzwi z dwustronną kontrolą przejścia. System KD jest wizualizowany i zarządzany z pozycji platformy integrującej BIS (Building Integration System).

  Oprócz produktów służących ochronie pożarowej, w Muzeum został zainstalowany zaawansowany system CCTV bazujący na technologii IP. Monitoring kamerowy składa się z ok. 150 kamer stałopozycyjnych, kopułkowych i obrotowych. W miejscach wymagających szczególnie wyraźnego obrazu zamontowano najnowszą serię kamer HD typu Starlight. Kamery te charakteryzują się niezwykłą czułością, co pozwala uzyskać wysokiej jakości obraz nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych i w kontrastowych scenach.

  Na system bezpieczeństwa w Muzeum składa się także oprogramowanie do zarządzania sygnałem wizyjnym (Bosch Video Management System — BVMS), które zapewnia całodobowy nadzór nad obiektem przy pomocy kamer. Muzeum posiada wersję oprogramowania BVMS 5.0. Macierze zapisu o łącznej pojemności 76 TB zapewniają materiał archiwalny na okres 1 miesiąca. BVMS w pełni obsługuje funkcję inteligentnej analizy obrazu (Intelligent Video Analysis — IVA), która wykrywa nietypowe zdarzenia i wysyła ostrzeżenia o nich. Kiedy alarm jest wyzwalany, BVMS może wyświetlić instrukcje przeznaczone dla odpowiednich służb, aby zagwarantować, że postępowanie w sytuacjach awaryjnych będzie zgodne z przyjętymi procedurami.

  Systemy zabezpieczeń w Muzeum POLIN są zintegrowane na platformie BIS (Building Integration System). System integracji budynków Bosch dostarcza szeroki zakres możliwości centralizacji zarządzania alarmami, wygodnego wyświetlania elementów systemu na mapach lokacyjnych lub tzw. „action planach”. W przypadku alarmu system wyświetla operatorom procedury postępowania i umożliwia dostosowanie reakcji systemu w zależności od rodzaju zdarzenia. 

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.