google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 19.07.2018
  1 USD
  3.7163
  0.0132
  1 EUR
  4.3155
  0.0119
  1 CHF
  3.7121
  0.018
  1 GBP
  4.8348
  0.0072
  1 RUB
  0.0586
  -0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Jak projektować nowoczesne obiekty pod kątem bezpieczeństwa pożarowego i systemów ochrony?

  Bosch Systemy Zabezpieczeń zorganizował spotkanie z projektantami systemów niskoprądowych

  Spotkanie z projektantami systemów niskoprądowych Bosch
  Spotkanie z projektantami systemów niskoprądowych Bosch
  Spotkanie z projektantami systemów niskoprądowych Bosch
  Spotkanie z projektantami systemów niskoprądowych Bosch
  Spotkanie z projektantami systemów niskoprądowych Bosch
  fot. Bosch

  Motywem przewodnim tegorocznego spotkania dla projektantów systemów niskoprądowych w Centrum Naukowo-Badawczym Ochrony Przeciwpożarowej (CNBOP) w Józefowie było bezpieczeństwo pożarowe i systemy ochrony w projektowaniu nowoczesnych obiektów. Goście konferencji m.in. wyznaczali charakterystykę kątową głośnika, uczestniczyli w pokazie palenia głośnika do celów certyfikacyjnych, wysłuchali wykładów ekspertów CNBOP i poznali praktyczne zastosowanie systemów Bosch na przykładzie wybranych obiektów referencyjnych.

  Współpraca z projektantami i pomoc przy projektach wymagających indywidualnego podejścia w zakresie zabezpieczeń i komunikacji to jeden z filarów działalności działu Bosch Systemy Zabezpieczeń. – Wspieramy projektantów oferując im doradztwo techniczne, konsultacje już na etapie tworzenia koncepcji zabezpieczenia obiektu, a także pomoc w tworzeniu konfiguracji sprzętu wraz z wyceną – mówi Marek Pyc z działu Rozwoju Biznesu Bosch Systemy Zabezpieczeń. Współpracujących z nami projektantów zapraszamy na konferencje takie jak ta w CNBOP, prowadzimy szkolenia techniczne i warsztaty projektowe, opiniujemy powstałe projekty a także organizujemy wizyty na obiektach referencyjnych – wylicza Marek Pyc.

  Sygnalizacja włamania i napadu

  Spotkanie obfitowało w liczne prezentacje i zajęcia praktyczne pokazujące możliwości produktów i systemów bezpieczeństwa Bosch. Jednym z prezentowanych produktów był modułowy i elastyczny system bezpieczeństwa MAP 5000. To wysokiej klasy centrala, która umożliwia pracę bez przerwy nawet w przypadku usterki dzięki technologii Local Security Network (LSN). Urządzenia w technologii LSN mają szeroki zakres działania – od detektorów ruchu PIR/MW, przez detektory sejsmiczne i zbicia szkła, po kontaktrony magnetyczne i przyciski napadowe. Centrala MAP 5000 może być wykorzystywana w średniej wielkości budynkach takich jak banki czy szkoły oraz w dużych i rozległych obiektach jak lotniska czy szpitale. W sekcji poświęconej systemom sygnalizacji włamania i napadu AMAX4000 została zaprezentowana także pełna gama urządzeń bezprzewodowych serii Radion takich jak: czujki ruchu PIR, czujki kurtynowe PIR, czujki ruchu TriTech kontaktrony do montażu powierzchniowego do drzwi i okien, kontaktrony do montażu wpuszczanego do drzwi i okien, czujka ostatniego banknotu, piloty bezprzewodowe, piloty napadowe, czujka dymu, czujka zbicia szkła.

  Sygnalizacja alarmu pożarowego

  Szacuje się, że około 20% fałszywych alarmów w systemach sygnalizacji pożaru ma nieokreśloną przyczynę. Wykonane badania potwierdziły, że przyczyną takich alarmów są zakłócenia elektromagnetyczne generowane przez różne urządzenia zainstalowane lub działające w obiekcie. Bosch wprowadza na rynek serię czujek AVENAR 4000, które są odporna na zakłócenia elektromagnetyczne. Nowe czujki, podobnie jak poprzednia seria, są wyposażone w technologię ISP i podwójne sensory optyczne, co sprawia, że czujki bardzo szybko wykrywają różnego rodzaju pożary i odporne są na wszelkiego rodzaju elementy wywołujące fałszywe alarmy. Wartość zakłóceń elektromagnetycznych jest mierzona i odzwierciedlana w centrali sygnalizacji pożaru. Ponadto istnieje możliwość dostosowania systemu ochrony przeciwpożarowej do przyszłych wymagań prawnych .

  Kontrola dostępu oraz integracja systemów

  W części prezentacji poświęconej kontroli dostępów oraz integracji systemów, projektanci mogli zapoznać się z nowościami w ofercie czytników na przykładzie LECTUS duo 3000. Dzięki znajomości klucza karty, te czytniki mogą odczytywać zakodowane numery karty. Lectus duo 3000 mają szerokie zastosowanie, dlatego mogą być instalowane na przykład na drzwiach zewnętrznych i wewnętrznych lub na bramkach wejściowych. Dostępne są również czytniki z kodem PIN. Stan czytników LECTUS duo 3000 jest nadzorowany w oprogramowaniu zarządzającym (usterki jak również sabotaż) dzięki wykorzystaniu protokołu magistralowego OSDP.

  Jeśli natomiast chodzi o główne zmiany w systemie integracji budynków (BIS 4.0) to można wyróżnić 6 najwazniejszych:

  • „Multi-Server”: elastyczna architektura multi-server, która umożliwia wykorzystanie więcej niż jednego serwera,
  • „Always On” umożliwia późniejsze przyjęcie nowej konfiguracji przez stacje operatorską,
  • „Enterprise Access Management” jeszcze bardziej skalowalny system kontroli dostępu. Do 1024 autoryzacji na usługę MAC oraz 12000 czytników kart,
  • „Open Access” za pomocą ACE-API do integracji z innymi systemami (np. System zarządzania gośćmi, SAP...),
  • „Extended Access Features” np funkcja „Audit Traik”, więcej kart przypisanych jednoczeście do użytkownika,
  • „HD Anywhere”: Wsparcie nowych kamer MP,HD oraz transkodingu.

  Rejestrowanie obrazu w każdych warunkach

  Nowa kamera sieciowa Bosch zaprezentowana na spotkaniu to MIC starlight 7000 HD, która dostarcza obraz wideo w jakości HD także przy bardzo słabym oświetleniu i rejestruje poruszające się obiekty w rozdzielczości HD 720p z szybkością 60 klatek na sekundę. Czułość kamery w trybie czarno-białym wynosi 0,01 luksa – jest to wartość, przy której inne kamery nie mogłyby rejestrować obrazu. Obraz HD dobrej jakości jest rejestrowany w kolorze nawet przy czułości 0,05 luksa; inne kamery mogłyby w tych warunkach zarejestrować tylko obraz czarno-biały. Dokładne odtwarzanie kolorów zapewnia łatwiejsze identyfikowanie sytuacji ważnych z punktu widzenia bezpieczeństwa. Możliwość rejestrowania szybko poruszających się obiektów oraz wysoka jakość obrazu przy bardzo słabym oświetleniu sprawiają, że kamera MIC IP starlight 7000 HD jest optymalnym wyborem w wymagających warunkach, jak np. monitoring autostrad.

  Pokazy, wykłady, case studies

  Projektanci uczestniczący w konferencji Boscha w CNBOP mogli wziąć udział w pokazie palenia głośnika do celów certyfikacyjnych oraz poznać proces wyznaczania charakterystyki głośnika w praktyce. Ponadto prelegenci zaprezentowali kilka spektakularnych przykładów realizacji obiektów budowlanych z wykorzystaniem urządzeń oraz systemów bezpieczeństwa Boscha. Z kolei eksperci z CNBOP przeprowadzili wykłady na temat nowych zasad oceny właściwości użytkowych wyrobów budowlanych i oznakowania CE w świetle Rozporządzenia 305/2011 oraz nadchodzących zmian w zakresie oceny wyrobów budowlanych w systemie krajowym. Projektanci mile też się okazję zapoznać z narzędziami projektowymi Bosch, które wpierają proces projektowania czyniąc go zdecydowanie łatwiejszym i mniej czasochłonnym.

  Źródło:
  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security Systems
  Artykuł został dodany przez firmę

  Robert Bosch Sp. z o.o. Dział Security and Safety Systems

  Grupa Bosch jest wiodącym w świecie producentem techniki motoryzacyjnej i przemysłowej, dóbr użytkowych oraz technicznego wyposażenia budynków.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.