google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 17.08.2018
  1 USD
  3.7784
  -0.0087
  1 EUR
  4.3061
  -0.0044
  1 CHF
  3.7926
  -0.0205
  1 GBP
  4.8043
  -0.0092
  1 RUB
  0.0563
  -0.0005
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Stałopozycyjne kamery sieciowe z funkcją dynamicznego przechwytywania

  Stałopozycyjne kamery sieciowe z funkcją dynamicznego przechwytywania AxisAXIS Q1615 i AXIS Q1615-E to stałopozycyjne kamery sieciowe przystosowane do instalacji w trudnych warunkach oświetleniowych. Urządzenia te, oferujące rozdzielczość HDTV 1080p przy 60 klatkach na sekundę, elektroniczną stabilizację obrazu i wykrywanie wstrząsów, wykorzystują funkcję WDR z dynamicznym przechwytywaniem oraz technologię Lightfinder. Gwarantuje to wyjątkową jakość obrazu i zaspokaja potrzeby najbardziej wymagających użytkowników.

  Axis Communications, światowy lider rynku sieciowych systemów wizyjnych, wprowadza dwa nowe modele do swojej serii kamer AXIS Q16, charakteryzujących się wyjątkową światłoczułością. AXIS Q1615 oraz AXIS Q1615–E przeznaczone są do montażu wewnątrz i na zewnątrz budynków, w miejscach o słabych lub bardzo zmiennych warunkach oświetleniowych.

  "Lotnisko, dworzec kolejowy, budynki administracyjne, to tylko niektóre przykłady sytuacji, w których jakość obrazu odgrywa najważniejszą rolę w skróceniu czasu identyfikacji osób lub zdarzeń – nawet w warunkach bardzo słabego oświetlenia ", mówi Jan Grusznic, Sales Engineer Axis Communications. „Nowe kamery AXIS Q1615 oferują rozdzielczość full HD, a także automatyczne przełączanie pomiędzy przechwytywaniem obrazu z wysoką dynamiką i trybem Ligthfinder. Są również naszymi pierwszymi kamerami zapewniającymi płynny obraz w wysokiej  poklatkowości  50 lub 60 fps w jakości HDTV 1080p. Pozwala to na użycie ich w miejscach, w których liczy się uchwycenie szczegółów obiektów szybko przemieszczających się w obserwowanej scenie.”

  Zastosowanie w najnowszym rozwiązaniu funkcji Wide Dynamic Range z dynamicznym przechwytywaniem pozwala na rejestrowanie jednolitego obrazu bez zbyt ciemnych lub prześwietlonych jego części. Natomiast technologia Lightfinder umożliwia uzyskanie żywych kolorów w warunkach słabego oświetlenia.

  Ponadto, przystosowana do pracy wewnątrz kamera AXIS Q1615 oraz zewnętrzna AXIS Q1615-E, oferują kilka funkcji przetwarzania obrazu w celu zwiększenia jego użyteczności. Są to m.in. funkcja korekty zniekształceń optycznych, wspomaganie regulacji ostrości oraz elektroniczna stabilizacja obrazu, mająca zastosowanie w miejscach szczególnie narażonych na wstrząsy. Kamery te obsługują kompresję H.264 High Profile i wyposażone zostały w zaawansowaną kontrolę maksymalnej wartości transmisji (MBR), co zapewnia, że szerokość pasma mieści się w zdefiniowanych limitach przesyłu.

  Obie kamery posiadają port szeregowy pozwalający na komunikowanie się z urządzeniami w rozbudowanej sieci nadzoru oraz porty wejścia/wyjścia do urządzeń zewnętrznych, takich jak czujniki PIR, umożliwiające detekcję ruchu.

  Stałopozycyjne kamery sieciowe z funkcją dynamicznego przechwytywania AxisZarówno AXISQ1615 jak i AXIS Q1615-E wyposażone zostały w układ  wspomagający właściwe wypoziomowanie kamery podczas prac instalacyjnych oraz funkcję automatycznego obrotu. Zastosowanie ich pozwala uzyskać doskonały obraz i jego prawidłową orientację, niezależnie od miejsca i sposobu instalacji kamery. Dodatkową ochronę urządzenia zapewnia funkcja wykrywania wstrząsów. Do operatora wysyłany jest sygnał alarmowy lub nagranie audio, zarejestrowane podczas aktu wandalizmu lub sabotażu. Znajduje to zastosowanie m.in. w szkołach, transporcie lub w miejscach publicznych. Model AXIS Q1615–E wyposażony został również w wytrzymałą, zewnętrzną obudowę odporną na akty wandalizmu oraz zapewniającą prawidłową pracę kamery  w trudnych warunkach pogodowych.

  Kamery AXIS Q1615/-E wspierane są przez aplikacje należące do największej w branży bazy oprogramowania do zarządzania materiałem wizyjnym, utworzonej w ramach AXIS Application Development Partner Program oraz autorskie oprogramowanie AXIS Camera Station. Współpracują również z AXIS Camera Companion oraz AXIS Video Hosting System. Są zgodne z ONVIF, ułatwiając integrację, a partnerom programowym AXIS zapewniając nowe możliwości dzięki inteligentnym funkcjom.

  Kamery AXIS Q1615/-E będą dostępne w trzecim kwartale 2014 za pośrednictwem kanałów dystrybucyjnych firmy Axis.

  Zdjęcia i inne materiały są dostępne na stronie: www.axis.com/corporate/press/press_material.htm?key=q1615

  Źródło:
  Axis Communications Poland Sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Axis Communications Poland Sp. z o.o.

  Axis jest liderem na rynku sieciowych systemów wizyjnych. Oferuje produkty i rozwiązania z zakresu kamer IP, enkoderów, akcesoriów oraz oprogramowania do rejestracji przeznaczone do profesjonalnych instalacji.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.