google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 17.07.2018
  1 USD
  3.6619
  -0.0209
  1 EUR
  4.2998
  -0.0078
  1 CHF
  3.6850
  0.0034
  1 GBP
  4.8572
  -0.0239
  1 RUB
  0.0586
  -0.0007
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom - nowości BIRA TRADE

  Bira TradeBIRA TRADE to rodzinna firma produkcyjna, która specjalizuje się w projektowaniu, wytwarzaniu, a także dystrybucji elektromechanicznych i magnetycznych zabezpieczeń do systemów kontroli dostępu.

  Dzięki swojej długoletniej wiedzy i praktyce oferuje produkty najwyższej jakości, spełniające europejskie standardy i oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Firma powstała w 1982 roku i początkowo pod nazwą BIRATRONIK zajmowała się produkcją czujek alarmowych, domofonów i bramofonów. Dzięki temu zdobyła doświadczenie na rynku zabezpieczeń, poznała problemy, z jakimi stykają się instalatorzy oraz oczekiwania użytkowników systemów. Zdobyte doświadczenie zaowocowało opracowaniem innowacyjnego małogabarytowego elektrorygla na początku lat 90-tych, który został opatentowany i po raz pierwszy zaprezentowany na rodzimym rynku w 1992. Od tamtej pory wiele się zmieniło w procesach technologicznych i produkcji elektrozaczepów. Firma opracowała wiele rozwiązań dedykowanych do różnych zastosowań i dziś oferuje ponad 400 typów elektrozaczepów. Mimo, że elektrozaczepy stanowią znak rozpoznawczy BIRA TRADE, firma nieustannie pracuje nad nowymi rozwiązaniami wciąż poszerzając ofertę handlową w zakresie zwór elektromagnetycznych, trzymaczy drzwiowych, elektrozamków jak również akcesoriów i okuć montażowych do systemów przeciwpożarowych i kontroli dostępu.

  Bira TradeDzisiejsza oferta firmy to przede wszystkim elektrozaczepy, które cieszą się bardzo szerokim zainteresowaniem na rynku. Produkty te są wykonane z wysokiej jakości komponentów i spełniają najbardziej wymagające standardy europejskie. W zależności od zastosowań oferowane są elektrozaczepy o różnych cewkach elektromagnetycznych – od 6V do 30V, zasilane prądem stałym (DC) lub zmiennym (AC).

  Ponadto produkty te mogą być wyposażone w dodatkowe funkcje: mechaniczny wyłącznik, pamięć zamknięcia/otwarcia, monitoring zablokowania drzwi a także warystor lub diodę niwelującą przepięcia elektryczne w systemie alarmowym. W zależności od wymagań systemowych i drzwi, w których ma być zastosowane zamknięcie dokonuje się wyboru elektrozaczepu pod względem jego funkcjonalności, wymiarów, wytrzymałości mechanicznej, sposobu montażu itd. Firma BIRA TRADE w swojej ofercie ma produkty o wytrzymałości mechanicznej od 2.500N do 10.000N (od 250 do 1000kg), o szerokości od 16,2mm (do wąskich profili aluminiowych) do 20,5mm, o zaczepach regulowanych w zakresie od 3 do 4mm. Co więcej od kwietnia 2014 r. firma wprowadza do swojej regularnej oferty elektrozaczepy HARTTE serii SHD do systemów ochrony przeciwpożarowej o klasyfikacji EI30 i EI60 oraz elektrozaczepy HARTTE serii SF o odporności ogniowej EI90 i EI120. Oba produkty charakteryzuje symetryczna budowa, regulowany w zakresie 4mm stalowy zaczep oraz bardzo duża wytrzymałość mechaniczna.

  Poza elektrozaczepami BIRA TRADE oferuje również inne rozwiązania dla systemów bezpieczeństwa: zwory elektromagnetyczne, elektrozamki szafkowe, trzymacze drzwiowe a także szeroki wachlarz akcesoriów, blach zaczepowych i okuć montażowych. Zwory elektromagnetyczne HARTTE stosowane do systemów kontroli dostępu oraz systemów przeciwpożarowych cechuje wysoka jakość komponentów, dzięki czemu są one odporne na korozję a siła trzymania nie maleje z czasem użytkowania. Oferowane zwory mają siłę trzymania od 800N do 7500N (od 80 do 750kg), a co ważne – nie występuje u nich zjawisko magnetyzmu szczątkowego, dzięki czemu zwora zwalnia blokadę natychmiast po ustaniu zasilania. Warta wyróżnienia jest seria MSS – wodoodporna (IP67), wykonana ze stali kwasoodpornej AISI316, polecana do zewnętrznych instalacji, narażonych na działanie niekorzystnych warunków atmosferycznych.

  HARTTE, Bira TradeHARTTE, Bira Trade
  HARTTE 

  Wśród nowości proponowanych przez BIRA TRADE są trzymacze drzwiowe HARTTE serii DH, które do standardowej oferty trafią na przełomie kwietnia i maja br. Firma specjalizuje się w produkcji trzymaczy do systemów bezpieczeństwa i ochrony przeciwpożarowej. Oferowane produkty przeznaczone są do wszystkich typów drzwi włączając w to te najcięższe modele. Trzymacze drzwiowe przytrzymują drzwi z siłą co najmniej 850N (85kg) lub 1200N (120kg) i dostępne są w wersji polerowanej oraz lakierowanej, do montażu podłogowego i ściennego. Co więcej w ramach każdej serii trzymaczy można wybrać zworę – ze sprężyną amortyzującą lub regulacją.

  W stałej ofercie firmy BIRA TRADE znajdują się elektrozamki szafkowe polecane do mebli biurowych, szaf i szuflad, a także szafek szkolnych i basenowych. Wykonane z różnych typów materiałów (stalowe, z tworzywa sztucznego lub mieszane), odporne na niekorzystne warunki otoczenia, o wytrzymałości mechanicznej min. 1500N (150kg) doskonale spełniają swoją rolę w kompleksach basenowych, centrach SPA, a także biurach i szatniach szkolnych i sportowych.

  Wszystkie wspomniane wyżej produkty rozpoznawane są pod markami BIRA, BIRATRONIK i HARTTE. Firma jednak nie ogranicza się do produkcji standardowych rozwiązań. Dzięki swojemu doświadczonemu zespołowi konstruktorów i własnemu zapleczu technicznemu nieustannie powstają projekty i prototypy nowych produktów, w tym na specjalne zlecenia klientów dostosowane do ich specyficznych potrzeb. Doświadczenie w projektowaniu i produkcji elektromagnetycznych i elektronicznych komponentów stosowanych do zaawansowanych systemów kontroli dostępu, a także ciągłe poszerzanie wiedzy i śledzenie innowacyjnych rozwiązań, umożliwia firmie szerokie spektrum działania i oferowanie coraz to bardziej zaawansowanych technologicznie produktów.

  Bira Trade

  Wspomniane produkty są stosowane w budownictwie mieszkaniowym, biurowym, komercyjnym, a także przemysłowym. Poza polskim rynkiem w produkty firmy BIRA TRADE zaopatrywane są również inwestycje zagraniczne. W 2013 roku firma nawiązała współpracę z odbiorcami zagranicznymi z krajów Unii Europejskiej a także rozpoczęła eksport do krajów rosyjskojęzycznych.

  Obecnie firma koncentruje swoją uwagę na rynkach niemieckojęzycznych uczestnicząc w misjach gospodarczych i najważniejszych wydarzeniach targowych branży stolarki otworowej. W najbliższym czasie BIRA TRADE będzie prezentować swoje produkty podczas targów Fensterbau Frontale w Norymberdze w Niemczech. Nie zapominajmy jednak o rynku rodzimym, który jest coraz bardziej wymagający i zaczyna doceniać produkty wysokiej jakości. Firma BIRA TRADE upatruje w tej tendencji rynkowej dużo możliwości dla swoich produktów, o czym będzie można się przekonać już podczas zbliżających się targów zabezpieczeń Securex 2014 w Poznaniu w kwietniu br, gdzie zostaną zaprezentowane produkty ze stałej oferty jak również wprowadzane nowości, dostępne w sprzedaży od maja 2014 r.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.