google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 22.05.2019
  1 USD
  3.8620
  -0.0005
  1 EUR
  4.3098
  0.0043
  1 CHF
  3.8209
  -0.0026
  1 GBP
  4.8906
  -0.0132
  1 RUB
  0.0600
  0.0002
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Keyence przedstawia nową serię kamer liniowych XG-8000

  Keyence przedstawia nową serię kamer liniowych. W stosunku do obecnych modeli charakteryzują się one znacznie łatwiejszym sposobem programowania.

  W niektórych aplikacjach zastosowanie kamery liniowej może przynieść duże korzyści. Ponieważ obraz jest generowany linia po linii, jego rozmiary mogą osiągnąć nawet 64 miliony pikseli, a więc znacznie więcej niż w przypadku kamer matrycowych. Przyczynia się to do zwiększonej precyzji systemu kontrolnego. Kolejna zaleta wynika z faktu, że oświetlona musi być jedynie linia pikseli, a nie cały obszar, co zapewnia bardziej jednolite oświetlenie. Ponadto, możliwe jest skanowanie na powierzchniach cylindrycznych.

  Seria XG-8000 cechuje się łatwą konfiguracją. Przyjazny interfejs użytkownika ułatwia zrozumienie zasady działania i skonfigurowanie kamery liniowej. Użytkownik może na bieżąco sprawdzać położenie osi optycznej dzięki wskaźnikom LED pokazującym intensywność świata odbieranego i ostrość.

  Kamera jest gotowa do działania od razu po podłączeniu okablowania i ustawieniu parametrów konfiguracyjnych (wszystkie parametry związane z rejestracją obrazu są przechowywane w sekcji Image Capture Unit programu XG). Użytkownik określa jeszcze czas ekspozycji, reguluje czułość kamery oraz koryguje obraz przy użyciu wykresu intensywności wygenerowanego w okienku podglądu jako sygnał odniesienia.

  W ramach serii XG-8000 istnieje możliwość podłączenia do tego samego kontrolera kamer matrycowych i liniowych, co może obniżyć koszt projektu. Co więcej, wyeliminowano problemy związane z niekompatybilnością urządzeń pochodzących od różnych producentów.

  Seria XG-8000 obejmuje między innymi najmniejszą obecnie kamerę liniową, w której zastosowano miniaturowy czujnik obrazu CMOS o dużej czułości. Dodatkowo, minimalny dystans pracy zredukowano do zaledwie 1/5 odległości typowej dla konwencjonalnych systemów. Kamera może być teraz montowana w miejscach niedostępnych wcześniej.

  Seria XG-8000 obejmuje do 16 typów kamer matrycowych i 3 typów kamer liniowych oraz różne warianty oświetlenia. Możliwe jest ustawienie automatycznego strobowania oświetleniem. Dzięki temu możliwe jest nawet10-krotnie wydłużenie czasu pracy diod LED w porównaniu ciągłym oświetleniem. Proces ten, choć znany był dotąd rzadko stosowany ze względu na złożoną implementację.

  Kamery serii XG-8000 zapewniają wszelkie zalety systemów wizyjnych firmy Keyence, w tym przede wszystkim dużą szybkość przetwarzania i precyzję większą od standardowych rozwiązań dostępnych na rynku. W trybie skanowania liniowego osiągane są rozdzielczości do 8192 x 8192 (lub 4096 x 16384) pikseli.

  Systemy wizyjne firmy Keyence są też unikalne ze względu na dużą liczbę dostępnych narzędzi do przetwarzania obrazu. Cechują się prostą obsługą, a równocześnie stabilną pracą. Zaimplementowane w kamerach liniowych funkcje były dotąd rzadko spotykane:

  - automatyczna korekcja oświetlenia tła pozwala skorygować niejednorodne oświetlenie obiektów cylindrycznych lub skompensować różnice intensywności światła w dwóch różnych miejscach

  - spot detection, czyli automatyczne lokalizowanie obiektów odpowiadających kryteriom (m.in. powierzchnia, kształt lub intensywność) zadanym przez użytkownika. Ten innowacyjny algorytm bazuje na lokalnych różnicach intensywności światła lub koloru, co czyni go niewrażliwym na zmiany czynników zewnętrznych.

  Kamery serii XG-8000 otwierają szerokie możliwości kontroli obiektów o dużej powierzchni i/lub cylindrycznych.

  Reklama sponsorowana: Zamów reklamę
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.