google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.09.2018
  1 USD
  3.6817
  -0.0059
  1 EUR
  4.3030
  0.0062
  1 CHF
  3.8327
  0.0128
  1 GBP
  4.8370
  0.0056
  1 RUB
  0.0544
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Dom tani w utrzymaniu. Inteligentny budynek zapewnia spore oszczędności

  Logo FibaroInteligentny budynek kojarzy się z wnętrzami z przyszłości, luksusem i wysokimi kosztami. Tymczasem już dziś dostępne są rozwiązania, które możesz zainstalować we własnym domu lub mieszkaniu.

  Oszczędności wynikające z inteligentnego sterowania oświetleniem, ogrzewaniem, roletami czy podlewaniem ogrodu – to tylko elementarne funkcjonalności systemu FIBARO.

  Bezprzewodowy system sterowania

  Aby dom stał się domem inteligentnym należy wyposażyć go w odpowiednią instalację, która pozwoli zdalnie zarządzać poszczególnymi urządzeniami. Na rynku dostępnych jest wiele tego typu rozwiązań, wymagają one jednak prowadzenia w domu kilometrów kabli. Montaż takich systemów trzeba odpowiednio wcześniej zaplanować, gdyż wymaga on dostosowania infrastruktury budynku zgodnie z projektem inteligentnych instalacji. Decyzję o ich zakupie należy, więc podjąć jeszcze na etapie budowy domu, w przeciwnym wypadku wykonanie instalacji przewodowej wiązałoby się z remontem generalnym.

  Na szczęście coraz większą rolę na rynku zaczynają odgrywać bezprzewodowe systemy automatyki budynkowej. Instalując system FIBARO nie jest istotne czy właśnie kończysz budowę, czy jesteś na etapie wyposażania i urządzania, a może twój dom stoi już od kilku lat. Miniaturowe moduły wykonawcze, sterujące prawie wszystkimi urządzeniami elektrycznymi w obiekcie montuje się w istniejących puszkach podtynkowych lub nawet w niektórych przypadkach bezpośrednio w sprzętach, którymi chcemy sterować. Ze względu na bezprzewodowość systemu instalacja przebiega szybko i bezinwazyjnie, a dodatkowo w dowolnym momencie można system rozbudować lub przebudować.

  Bydynek inteligentny - na każdą kieszeń

  Bydynek inteligentny - na każdą kieszeń, FibarJedną z największych wad dotychczasowych rozwiązań jest bardzo wysoka cena, która często stanowi poważną barierę. System FIBARO niweluje to ograniczenie otwierając potencjał wygody i komfortu dla każdego. Za centralkę Home Center 2 zapłacisz tylko 2099 zł netto, a za moduł - 249 zł netto. Uśredniając, FIBARO w mieszkaniu o powierzchni 60 m2 to koszt około 5000 zł netto, a w domu o powierzchni 120 m2 - około 10 000 zł netto. Bezprzewodowy inteligentny system może być rozwiązaniem o około 80% tańszym niż systemy kablowe, ze względu  na wyeliminowanie kosztów związanych z projektem, okablowaniem, montażem czy konfiguracją systemu.

  Inteligentny dom przynosi oszczędności

  Użytkownik inteligentnego domu może zaoszczędzić na wydatkach związanych z energią poprzez:

  1. inteligentne zarządzanie mediami – system monitoruje aktualne zużycie energii elektrycznej i umożliwia zarządzanie zużyciem, reagując na każdą sytuacje, która może generować niepotrzebną stratę energii - pozwala zaoszczędzić do 30% energii elektrycznej i 23% cieplnej;
  2. wyłączanie urządzeń ze stanu czuwania – użytkownik może zaprojektować scenę, w której przy każdym wyjściu z domu natychmiast odcięte zostają wszystkie urządzenia funkcjonujące w stanie uśpienia, również te zasilane bateryjnie tak, aby oszczędzać baterie i wydłużyć ich czas pracy;
  3. zapobieganie stratom energii – wyłączanie ogrzewania/klimatyzacji przy każdorazowym otwarciu okien.

  Oszczędności energii są również generowane poprzez same urządzenia wchodzące w skład inteligentnego systemu poprzez wprowadzenie sprzętu o maksymalnej sprawności, minimalizacje komunikatów radiowych w przypadku technologii bezprzewodowych czy swobodę w doborze odbiornika energii. Moduły FIBARO zostały zaprojektowane tak, by dać użytkownikowi możliwość stosowania dowolnego typu lamp, np. świetlówek kompaktowych lub diod LED. Dzięki odpowiednio zaprogramowanym scenom system sam reaguje na warunki pogodowe oraz na to, co dzieje się w domu lub wokół niego.  Dlatego gdy wieczorem jest jeszcze jasno, nie włącza się oświetlenie ogrodu, a jeśli pada deszcz, podlewanie trawnika zostaje zawieszone.

  Twój osobisty asystent

  Inteligentne oprogramowanie umożliwia nie tylko oszczędność pieniędzy, ale przede wszystkim czasu. Dzięki odpowiedniej konfiguracji nie musisz wydawać szeregu poleceń za każdym razem. Wystarczy, że stworzysz odpowiednią scenę, na przykład „powrót do domu”, po której uruchomieniu dom sam wykona zaprogramowane czynności – odsłoni rolety, włączy światło w ogrodzie i otworzy bramę do garażu. A jeśli wychodząc do pracy zapomnisz wyłączyć żelazko, telewizor albo światło, system wykonana to za ciebie. Inteligentny dom wyłączy zasilanie wszystkich niepotrzebnie działających urządzeń i oświetlenie, a dodatkowo zmniejszy ogrzewanie.

  Zwróć uwagę na to, że FIBARO umożliwia zdalne sterowanie systemem za pomocą  telefonu, tabletu lub komputera. Jeśli okaże się, że wrócisz do domu później niż planowałeś, będziesz mógł za pomocą aplikacji w telefonie przesunąć godzinę włączenia ogrzewania i tym samym ograniczyć niepotrzebne zużycie energii lub wpuścić do domu gości czekających pod bramą

  Więcej na temat możliwości systemu, sieci sprzedaży oraz parametrów technicznych na stronie producenta www.fibaro.com.

  Źródło:
  Fibar Group sp. z o.o.
  Artykuł został dodany przez firmę

  Fibar Group sp. z o.o.

  Firma Fibar Group Sp. z o.o. zajmuje się produkcją oraz sprzedażą hurtową elementów systemu Fibaro. W sprawach dotyczących sprzedaży detalicznej, wycen itp. prosimy kontaktować się z najbliższym Salonem bądź Punktem Dystrybucyjnym.

  » Zapoznaj się z ofertą firmy
  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.