google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 18.09.2018
  1 USD
  3.6817
  -0.0059
  1 EUR
  4.3030
  0.0062
  1 CHF
  3.8327
  0.0128
  1 GBP
  4.8370
  0.0056
  1 RUB
  0.0544
  0.0003
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Na straży bezpieczeństwa, czyli jaki sprzęt powinien być w każdym domu

  Czy wiesz jak prawidłowo zabezpieczyć swój dom przed pożarem? Uważasz, że jesteś odpowiednio przygotowany na ewentualną walkę z płomieniami? Czy zdajesz sobie sprawę z tego, jakie przedmioty w znaczący sposób zabezpieczą Ciebie i twój majątek przed tym żywiołem oraz jego skutkami? Jeśli nie jesteś pewien odpowiedzi na te pytania, wszelkie twoje wątpliwość rozwiąże Przemysław Knura – specjalista z firmy D+H Polska.

  Przemysław Knura
  Senior Product Manager w firmie D+H Polska. Specjalista w zakresie  systemów sygnalizacji pożarowej. Absolwent Szkoły Głównej Służby  Pożarniczej.

  Każdy z nas chce się czuć pewnie i bezpiecznie we własnym domu. Żeby to osiągnąć wystarczy zakupić kilka stosunkowo tanich, ale jakże przydatnych sprzętów, które nie tylko ostrzegą nas przed niebezpieczeństwem, ale także pomogą nam odpowiednio na nie zareagować. Przede wszystkim warto zaopatrzyć się w detektory dymu oraz tlenku węgla. Dzięki tym małym i prostym urządzeniom będziemy mogli spać spokojnie, gdyż w porę poinformują nas o wystąpieniu pożaru oraz niebezpiecznych dla naszego życia substancji. Dodatkowymi zaletami tego sprzętu jest bez wątpienia także niska cena zakupu i eksploatacji oraz stosunkowo łatwy montaż, z którym poradzi sobie każdy majsterkowicz. Kluczową kwestią w przypadku detektorów jest natomiast odpowiednie ich rozmieszczenie. Jeśli fundusze nie pozwalają nam na zamontowanie urządzeń w każdym pokoju, to warto chociaż umiejscowić je w korytarzach oraz w pomieszczeniach, w których istnieje najwyższe ryzyko wystąpienia niebezpieczeństwa, czyli np. w kuchni, pokoju dziennym, czy w piwnicy. Na wypadek wykrycia ognia przez czujki przeciwpożarowe, warto zaopatrzyć się także w podstawowy sprzęt gaśniczy, który umożliwi nam walkę z tym żywiołem. Do najbardziej popularnych i zarazem najskuteczniejszych urządzeń tego typu zaliczamy bez wątpienia gaśnicę. Sprzęt ten, mimo iż nie istnieje taki obowiązek prawny, powinien bezwzględnie znajdować się w każdym domu. Za jego pomocą możemy samodzielnie, bez specjalnego przeszkolenia, zagasić płomienie lub chociaż uniemożliwić ich dalsze rozprzestrzenianie się. Kupując gaśnicę musimy pamiętać, że im bardziej jest ona uniwersalna, czyli przeznaczona do gaszenia większej ilość różnego rodzaju materiałów łatwopalnych, tym bardziej możemy na niej polegać. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w gaśnicę proszkową, którą możemy zastosować przy gaszeniu ciał stałych, cieczy, a także gazów.

  Po zakupie warto umiejscowić ją w odpowiednim, dobrze widocznym miejscu, tak aby każdy domownik miał do niej szybki i łatwy dostęp. Kolejnym niezwykle funkcjonalnym, ale niestety  często niedocenianym sprzętem, który powinien znajdować się w naszym domu, jest koc gaśniczy. Wystarczy szczelnie przykryć nim płonący materiał, odcinając tym samym dopływ powietrza, by w bezpieczny sposób stłumić płonienie. Mimo, iż urządzenie to służy do gaszenia jedynie niewielkich pożarów, to polecane jest przez specjalistów z racji tego, że nie niszczy palących się  przedmiotów i jednocześnie, może być używane wielokrotnie. Koc gaśniczy należy umieścić blisko miejsca, w którym jest duże ryzyko wystąpienia pożaru – najlepiej w kuchni, gdzie sprawdzi się przy gaszeniu płonącego tłuszczu.

  Pamiętajmy także, aby w naszym domu nie zabrakło dobrze zaopatrzonej  apteczki, z której pomocą możemy uratować nie tylko czyjeś zdrowie, ale także życie. Ważne jest, żeby każdy mieszkaniec domu wiedział dokładnie, gdzie została ona umieszczona. Dzięki temu, w razie nieszczęśliwego wypadku, szybko będzie można znaleźć wszystkie niezbędne akcesoria medyczne. Na koniec warto podkreślić , że podczas zakupu  tego typu urządzeń należy upewnić się czy posiadają one odpowiednie certyfikaty i atesty, które w odpowiednim momencie dadzą nam gwarancję bezpieczeństwa.

  Detektory dymu i tlenku węgla, gaśnica, koc gaśniczy, czy apteczka, to sprzęty, które powinny znajdować się w każdym domu. Dzięki nabyciu tych kilku niedrogich, ale jakże przydatnych przedmiotów w znaczący sposób zwiększymy bezpieczeństwo nasze i naszych najbliższych.

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.