google

  alarmy, telewizja przemysłowa, ochrona

  Kursy walut 14.12.2018
  1 USD
  3.8095
  0.0356
  1 EUR
  4.3021
  0.0084
  1 CHF
  3.8202
  0.0166
  1 GBP
  4.7940
  0.0153
  1 RUB
  0.0573
  0.0004
  Newsletter
  Otrzymuj wiadomości o nowościach w branży
  Podaj imię i nazwisko:
  Twój adres email:
   
  Zobacz na mapie
  Chcę dodać:
  W zasięgu km

  • Największe polskie regaty za granicą rozegrane!

  Ponad setka żeglarzy, 15 jachtów i pięć dni zmagań z wiatrami u wybrzeży Chorwacji – tak w skrócie można podsumować trzecią edycję największych polskich regat T4B Cup 2008, które zakończyły się pod koniec września.

  W imprezie uczestniczyły załogi złożone z przedstawicieli 22 firm. Gościem specjalnym imprezy był kapitan Krzysztof Baranowski, a patronat honorowy nad nią objął Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

  W klasyfikacji ogólnej pierwsze miejsc zdobyła załoga złożona z przedstawicieli Seen Technologie, Simple, Adi-Ultrak oraz TIM. II miejsce – RST oraz Instal Białystok, a III miejsce – PBG. Zaskoczeniem dla wszystkich była dopiero 12. pozycja jachtu dowodzonego przez kpt. Baranowskiego.

  - Mimo wszystko było mi niezwykle miło uczestniczyć w Regatach T4B. Mój dość słaby wynik jako skippera mnie nie zraża i mobilizuje do poprawienia wyniku w przyszłorocznych Regatach T4B – mówi kpt. Krzysztof Baranowski.

  Regaty T4B Cup
  zapewniły mnóstwo
  emocji jej uczestnikom
  i ogrom
  niezapomnianych
  wrażeń.
  (fot. T4B)

  Z zajęcia II miejsca cieszył się Paweł Świderski, prezes zarządu Instal Białystok:

  - Mam nadzieję, że zostanie nam wybaczone zajęcie niestosownie wysokiego miejsca w rywalizacji z bardziej doświadczonymi załogami i dostaniemy szansę rehabilitacji w przyszłym roku. 

  W tegorocznej edycji regat rywalizowali ze sobą prezesi i menedżerowie wyższego szczebla wielu najpoważniejszych firm i spółek giełdowych w Polsce, tym m.in.: Warbud SA, Motorola, Mostostal Warszawa SA, PBG SA, Honeywell Modzelewski & Rodek Sp. z. o.o., PERI GmbH, Acciona Nieruchomości czy PKO Inwestycje Sp. z o.o.

  - Ten, kto sprawdza się na morzu, zwykle sprawdza się również w biznesie, stąd pomysł na regaty dla poważnych firm – mówi Robert Szczepankowski, organizator regat. – Tegoroczna impreza na pewno była szczególna. Świadczy o tym chociażby uroczyste zakończenie jej w twierdzy Kamerlengow Trogirze, któremu towarzyszył pokaz sztucznych ogni. Salwy fajerwerków były tak okazałe, że aby móc je wystrzelić musieliśmy uzyskać zgodę władz lotniczych w Splicie, które przez godzinę kierowały samoloty na inne korytarze powietrzne. To pokazuje rozmach  imprezy i wysiłki włożone w jej organizację. Cieszy nas też to, że co roku coraz więcej osób z prestiżowych korporacji chce uczestniczyć w Regatach T4B.

  Trasa pięciodniowych regat prowadziła z portu Trogir przez Brac, Sv. Klement, Hvar, Vis, Solta i z powrotem do Trogiru.

  Tagi:

  Aby w pełni wykorzystać funkcjonalność portalu
  wymień swoją przeglądarkę na nowszą wersję.